REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Dziury w drogach z Leszna są gwiazdami TikToka. Mieszkaniec znalazł sposób na nagłośnienie problemu

Pewien mężczyzna na TikToku postanowił zwrócić uwagę mieszkańców i lokalnych władz na stan dróg w swojej miejscowości. Trzeba jednak, że jego sposób na dziury jest dość osobliwy.

29.02.2024
15:44
jakość dróg w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Dziurawe drogi w Polsce to problem tak stary, jak początki automobilizmu. Mieszkańcy różnych części Polski prześcigają się w licytowaniu, u kogo jezdnie prezentują najgorszy stan. Najczęściej zwycięzcami są w tym przypadku mieszkańcy Łodzi. Jednak jak się okazuje, po piętach depcze im Leszno w Województwie Wielkopolskim.

Więcej o stanie polskich dróg przeczytasz w:

Na drodze się nie leży - można za to sadzić kwiaty i łowić ryby

Sprawę na TikToku prezentuje użytkownik posługujący się nickiem dabakss1. Jest on stałym klientem siłowni przy ulicy Pankiewicza w leszczyńskiej dzielnicy Zatorze - ulica ta kojarzy się okolicznym mieszkańcom z fatalnym stanem nawierzchni, przez który często uszkadzane są ich pojazdy. Internauta nagrywał również nieodległe ulice Mielżyńskich i Bojanowskiego, będące w równie fatalnym stanie.

Dziury w lokalnych drogach są rzeczywiście konkretne. Właściwie, to - parafrazując klasyka - w tych dziurach można dostrzec resztki asfaltu. Widać, że tymczasowe naprawy grysem bitumicznym są tak skuteczne, jak Arkadiusz Milik w reprezentacji. Dlatego użytkownik TikToka postanowił zwrócić na to uwagę czynnościami, które średnio kojarzą się z drogami asfaltowymi.

Na pierwszym z filmów można zobaczyć, jak postanowił przy użyciu wędki, urządzić niewielkie łowisko.

Kolejnym jego pomysłem, było posadzenie kwiatka w jednej z wyrw w jezdni.

Taki sposób na dziury to nie pierwszyzna

REKLAMA

Internauta swoim działaniem chce zainteresować lokalne władze. Na swoich nagraniach zwraca się bezpośrednio do prezydenta miasta - „Panie prezydencie! Te drogi są w tak złym stanie, że tu się ryby zalęgły. Tak nie może być!”.

Twórcze  pomysły na zainteresowanie władz tematem dziur w drogach nie są niczym nowym. Nawet sadzenie kwiatów miało kiedyś miejsce. Jedna z pierwszych akcji tego typu odbyła się już w 2010 roku w Wielkiej Brytanii. Wówczas ogrodnik z Londynu, zmartwiony stanem dróg w swoim mieście postanowił sadzić w ubytkach w nawierzchni rośliny doniczkowe. Podobnie było też w Polsce - w 2018 roku w Warszawie. Czy akcja lesznianina przyniesie jakieś rezultaty? Czas pokaże. My jednak autorowi szczerze kibicujemy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA