Elektryczne i hybrydowe samochody dostawcze Toyoty

Lokowanie produktu: Toyota

Rynkowe prognozy nie pozostawiają złudzeń - udział zelektryfikowanych samochodów w sprzedaży będzie systematycznie rósł, a zaostrzone limity emisji CO2 będą premiowały zakup elektrycznych i hybrydowych pojazdów, tak w przypadku aut osobowych, jak i dostawczych vanów.

toyota-proace-electric

Toyota jest liderem w zakresie innowacyjnych rozwiązań i ma konkretny sposób na to, by poradzić sobie z wyzwaniami, które już w 2025 dobitnie dadzą o sobie znać. Cała gama dostawczych samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym jest gotowa, by zaoferować klientom komplet zalet i walorów, których oczekuje się od nowoczesnego samochodu użytkowego. Czym wyróżnia się elektryczna Toyota?

Korzyści ekologiczne i ekonomiczne wyboru dostawczych pojazdów hybrydowych i elektrycznych

Starania o obniżenie emisji CO2 są dziś oczkiem w głowie branży automotive. To cegiełka, którą przemysł dorzuca do walki o spowolnienie, a docelowo - zatrzymanie zmian klimatycznych wywołanych przez działalność człowieka. Wyścig po energooszczędne napędy i niskoemisyjne technologie jest dziś wymuszony uwarunkowaniami prawnymi i ostrymi normami emisji, ale nie oznacza to, że nie wynikają z niego korzyści dla klienta. To dzięki nowym zasadom kierowcy mogą cieszyć się dziś niezrównanymi możliwościami wyboru i jeździć superoszczędnymi pojazdami. Oprócz niższych kosztów eksploatacji, dodatkowymi zachętami są dziś ulgi i dotacje do zakupu oraz szereg przywilejów przewidzianych dla posiadaczy aut elektrycznych. Także hybrydy cieszą się dziś preferencyjną stawką akcyzy czyli tzw. ekobonusem. Dzięki takim rozwiązaniom, dostęp do najnowszych technologii jest prostszy niż się wydaje…

Czym charakteryzują się elektryczne i hybrydowe samochody dostawcze Toyoty?

Elektryfikacja to nie tylko napęd elektryczny. Pojemne zagadnienie zawiera również pełne hybrydy, hybrydy plug-in czy też miękkie hybrydy. W przypadku tych rozwiązań mówimy o wsparciu ze strony silnika elektrycznego i baterii, i połączeniu go z silnikiem spalinowym. Zelektryfikowanymi autami są również wodorowe modele, takie jak Toyota Mirai. Ogniwa paliwowe produkują prąd, który z kolei napędza jednostkę elektryczną na tylnej osi.

W gamie modeli Toyota Professional można spotkać cały przekrój napędów - silniki benzynowe, jednostki Diesla, miękkie hybrydy czy pojazdy w pełni elektryczne. Każda z możliwości kusi innymi zaletami, a niespotykana wcześniej wolność wyboru oznacza czystą korzyść dla klienta. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie samochody dostawcze Toyoty odpowiadają na pełen przekrój wymagań i wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju Toyoty. Kierowcy, którzy potrzebują samochodu do codziennej jazdy na długich dystansach, wybiorą model z jednostką wysokoprężną lub miękką hybrydę. Ci, którzy realizują dostawy w mieście lub na dystansach nieprzekraczających kilkaset kilometrów dziennie, będą zadowoleni z auta elektrycznego, takiego jak Toyota PROACE Electric.

Jakie modele proponuje obecnie Toyota? W salonach znajdziemy dostawcze samochody różnej wielkości. Auta dostępne u dealerów Toyota Professional mają kilka asów w rękawie.

Najpopularniejsze modele elektrycznych i hybrydowych aut Toyoty na rynku

Od kompaktowej Toyoty PROACE CITY Electic po dużego vana PROACE MAX w wersji elektrycznej - gama modeli opracowanych z myślą o przedsiębiorcach ma cały szereg wspólnych cech i mocnych stron. Oto, czym wyróżniają się poszczególne modele.

Toyota PROACE CITY Electric otwiera paletę modeli szytych na miarę biznesu. Jest dostępna z silnikami benzynowymi i dieslami, ale na gwiazdę w ofercie wyrasta odmiana PROACE CITY Electric, w której napęd realizowany jest przez silnik elektryczny o mocy 136 KM, a energia magazynowana jest w baterii o pojemności 50 kWh. Samochód został opracowany tak, by praktyczne właściwości w niczym nie odbiegały od jego konwencjonalnie napędzanych odpowiedników. Przestrzeń ładunkowa ma pojemność 3,9 m3, a ładowność wynosi 800 kg. Uciąg na haku to z kolei 750 kg. Toyota PROACE CITY jest zwinnym pomocnikiem, który przyda się w wielu branżach, flotach czy nawet jednoosobowych działalnościach. Zasięg 330 km z nawiązką wystarcza do codziennych zadań, a możliwość ładowania prądem przemiennym (AC) lub prądem stałym (DC) czyni eksploatację wyjątkowo przystępną.

Większa Toyota PROACE Electric to doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują nieco większego dostawczego vana. Wysokość tego modelu nadal mieści się w granicach 2 metrów, dzięki czemu niestraszne są mu podziemne parkingi i typowo miejskie dostawy. Moc silnika elektrycznego to 136 KM, za to w większym modelu możemy wybierać spośród dwóch wersji baterii - w gamie dostępne są warianty 50 kWh i 75 kWh. Niskie zużycie energii sprawia, że PROACE Electric przejdzie 350 km na jednym ładowaniu. Tak, jak wersja napędzana silnikiem spalinowym, PROACE Electric mieści w pokaźnym wnętrzu aż 3 europalety, jedna za drugą. Do dyspozycji mamy tu 5,8 m3 w wersji Medium lub 6,6 m3 przestrzeni w wersji Long.

Na szczycie gamy dostawczaków pozycjonowana jest elektryczna Toyota PROACE MAX Electric. Nowość, która wyjeżdża z polskiej fabryki w Gliwicach proponuje multum konfiguracji, mocny, elektryczny napęd i niezrównaną ładowność sięgającą 1460 kg. Zdolności holownicze są nie mniej imponujące - PROACE MAX Electric może holować przyczepę o masie do 2400 kg. O elastyczność i osiągi zadba elektryczna jednostka napędowa o mocy 270 KM, dzięki której nawet po zapełnieniu przedziału ładunkowego auto pozostaje chętne do przyspieszania. Akumulator, w którym zgromadzona jest energia ma pojemność 110 kWh, a to przekłada się na zasięg 424 km. Największa, elektryczna Toyota z gamy Professional zgłasza gotowość do ciężkiej pracy!

Mówiąc o elektryfikacji na rynku aut dla biznesu, warto wspomnieć o Toyocie Hilux, która doczekała się wersji z miękką hybrydą pod maską. Legendarny pickup w wariancie Mild-hybrid 48V, to tak zwana miękka hybryda - prąd magazynowany jest w niewielkim akumulatorze, który wspiera silnik wysokoprężny 2.8 D-4D zastrzykiem niutonometrów - ułatwia rozruch, zasila pokładowe urządzenia, poprawia kulturę pracy i odzyskuje energię podczas hamowania, w efekcie obniżając zużycie paliwa. Nowy napęd nie zmienia pozostałych walorów Hiluxa, obecnych w tym modelu od lat - imponujące właściwości terenowe, głębokość brodzenia aż 700 mm, możliwość holowania 3,5-tonowej przyczepy czy prześwit aż 293 mm - taki komplet zalet sprawia, że pickup Toyoty jest klasą samą dla siebie.

Technologie zastosowane w samochodach dostawczych Toyoty

Taką renomą cieszy się zresztą nie tylko Hilux. Wszystkie auta Toyoty zyskały zasłużoną opinię niezawodnych i solidnych partnerów w interesach. Na wizerunek bezawaryjnych i funkcjonalnych aut, Toyoty zapracowały przez długie lata. Dziś jest to również zasługa nowych technologii i zaawansowanych rozwiązań. Jakie sprytne dodatki sprawiają, że dostawcze Toyoty są tak bezpieczne i praktyczne?

Po pierwsze - komplet systemów wsparcia kierowcy i układów czuwających nad bezpieczeństwem. Już w bazowych wersjach wyposażenia na pokładzie każdej Toyoty znajdzie się tempomat, układ rozpoznawania znaków drogowych, asystent utrzymania pasa ruchu, system wspomagający pokonywanie podjazdów, a także układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS). Kamery i zintegrowane z nimi układy są jak druga para oczu, która czuwa nad kierowcą i pasażerami przez całą dobę.

Po drugie, zaawansowane systemy zarządzania przestrzenią ładunkową. Wystarczy wspomnieć o Smart Cargo, czyli możliwości zwiększenia kubatury. Specjalna, otwierana przegroda pod fotelami pozwala na załadowanie długich przedmiotów i zwiększa praktyczność modeli takich jak PROACE i PROACE CITY. Sprytne schowki, oświetlenie przestrzeni ładunkowej, możliwość zamówienia szytej na miarę zabudowy - te zalety dotyczą każdego z modeli w ofercie Toyota Professional.

Po trzecie - dodatki z zakresu komfortu i nowych technologii. Lista wyposażenia w modelach PROACE CITY Electric, PROACE Electric czy PROACE MAX zawiera elementy, o których auta użytkowe niedawno mogły jedynie pomarzyć. Adaptacyjny tempomat, interfejs Apple CarPlay, wyświetlacz head-up, system bezkluczykowy - wszystko to ułatwia pracę i sprawia, że dzień za kółkiem mija przyjemniej.

Elektryczne i hybrydowe dostawczaki Toyoty w praktyce

Wokół użytkowania aut elektrycznych i hybrydowych narosło wiele mitów. Wbrew pozorom, eksploatacja auta elektrycznego nie różni się w większym stopniu od jazdy samochodem spalinowym. Co więcej, ma ona kilka istotnych zalet i przewag. Elektryczna Toyota nie wymaga postojów na stacji benzynowej, a ładować możemy ją w domowym garażu, w firmie czy w bazie. Takie ładowanie pozwala istotnie zmniejszyć koszty eksploatacji i sprawia, że każdy dzień możemy zaczynać z baterią naładowaną w 100%. Gdy korzystamy z instalacji fotowoltaicznej, jazda elektrykiem staje się niemalże darmowa. Ładowanie jest oczywiście możliwe również na szybkich, ogólnodostępnych punktach ładowania prądem stałym.

Elektryk w firmie oznacza również niezrównany komfort. Przede wszystkim - cisza panująca we wnętrzu. Brak odgłosów pracy silnika przez cały dzień pracy za kierownicą robi różnicę. Ogrzewanie i chłodzenie wnętrza można ustawić tak, by przed jazdą uzyskać idealną temperaturę w kokpicie. Nawet, jeśli nie uruchomimy klimatyzacji zawczasu, auto elektryczne niemal od chwili rozruchu zaczyna ogrzewać wnętrze i samo nie potrzebuje osiągać temperatury roboczej. Łatwe i darmowe parkowanie w miejskich strefach, możliwość omijania korków buspasami to zachęty, które obowiązujące prawo przewiduje dla tych, którzy zatrudnią dziś w swojej firmie elektryka.

Perspektywy rozwoju i przyszłość tego segmentu w ofercie Toyoty

Segment aut elektrycznych i hybrydowych rozwija się niezwykle szybko, ale Toyota od lat pracuje nad wykorzystaniem nowych rodzajów napędów. Tytuł rynkowego lidera technologii hybrydowej nie wziął się znikąd. Lata badań, dziesiątki prototypowych modeli, równoległy rozwój silników spalinowych, elektrycznych i wodorowych ogniw paliwowych - Toyota trzyma rękę na pulsie.

Rosnące znaczenie zelektryfikowanych pojazdów daje pewność, że to właśnie praktyczne zastosowanie prądu jest przyszłością. Już teraz jest jednak dobry moment by inwestować we flotę elektryków. Zalety aut typu BEV pozwalają realnie wykorzystać je w pracy. Pokaźny zasięg, doskonała dynamika, cisza i komfort - samochody elektryczne (również te dostawcze) stały się przydatnym i praktycznym narzędziem. Przy tym wszystkim, rynek wciąż znajduje się w momencie, w którym zakup takiego auta jest premiowany dotacjami, ulgami i zachętami. Dobrze jest wcielić się w rolę pioniera, a dziś nie trzeba do tego wcale odwagi. Elektryk w firmie może opłacić się nie tylko wizerunkowo.

Lokowanie produktu: Toyota
Najnowsze
Aktualizacja: 2025-03-27T19:06:26+01:00
Aktualizacja: 2025-03-27T11:15:05+01:00
Aktualizacja: 2025-03-26T19:23:10+01:00
Aktualizacja: 2025-03-26T17:25:02+01:00
Aktualizacja: 2025-03-26T10:04:31+01:00
Aktualizacja: 2025-03-26T08:59:16+01:00
Aktualizacja: 2025-03-25T17:30:00+01:00
Aktualizacja: 2025-03-25T16:55:53+01:00
Aktualizacja: 2025-03-25T12:35:53+01:00
Aktualizacja: 2025-03-25T12:00:46+01:00
Aktualizacja: 2025-03-25T11:16:01+01:00
Aktualizacja: 2025-03-25T10:09:27+01:00
Aktualizacja: 2025-03-25T10:01:54+01:00