REKLAMA

Zbuduj sobie samochód z Lego. Mamy trochę inspiracji

Zwykłe modele samochodowe w skali 1:43 czy 1:24 to za mało? Sklejanie aut z plastiku i papieru nie daje satysfakcji? Jest na to sposób. Zawsze możesz zbudować swój własny samochód z Lego. Ale ostrzegamy, łatwo nie będzie. Potrzeba na to dużo klocków, dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Za to satysfakcja na pewno będzie bezcenna!

Zbuduj sobie samochód z Lego. Mamy trochę inspiracji
REKLAMA
REKLAMA

Zanim jednak weźmiesz się do pracy, mamy mały przegląd modeli już wykonanych.

Toyota Camry z Lego

Ostatnio Toyota zaprezentowała w Melbourne model Camry z Lego, zaprojektowany przez konstruktora Ryana McNaught o pseudonimie "The Brickman". Do jego budowy użyto 500 000 klocków.

Zbudowane Camry zajęło ponad 900 godzin na przestrzeni 8 tygodni. To ponad 40 razy więcej czasu, niż potrzeba na złożenie prawdziwego samochodu - i to nawet jeśli liczymy cały proces od spawania do malowania do kontroli końcowej.

Toyota waży około 2 ton (4 409 funtów), czyli więcej niż prawdziwa Camry. Ma za to działające reflektory, wskaźniki, czy światła stopu. Wyposażona została też w aluminiowe felgi.

Ale Toyta Camry to jeden z wielu modeli z klocków Lego w skali 1:1, które powstały na przestrzeni lat.

Oto kilka innych:

Błękitny Ford Mustang

(fot. Facebook)

Oto Ford Mustang z 1964 roku, który powstał z okazji 40. rocznicy amerykańskiego klubu Mustanga. Replikę zbudowano na specjalnej aluminiowej ramie, na której zamontowano konstrukcję składającą się z 194 900 klocków Lego. Całość waży prawie 780 kg, a 440 kg jego masy to klocki.

Auto ma działające światła przednie i tylne, oznaczenia, wycieraczki a nawet skręcające koła. Model wyposażony jest także w klakson i głośnik, który imituje dźwięk wolnossącego silnika V8.

Mustang odbył wycieczkę po kilku miastach w USA, aby ostatecznie zaparkować w Legolandzie na Florydzie, tuż obok…

Ford Explorer

To kolejny model powstały z okazji współpracy marki Ford z Legolandem. Ten model 1:1 powstał przy użyciu 380 000 klocków Lego. Explorer powstał na aluminiowej ramie i w sumie waży około tony.

Nad konstrukcją pracowało 22 projektantów, którym w sumie zajęło to około 2500 godzin pracy.

McLaren 720S

Kolejne cudeńko powstało z 280 000 sztuk klocków Lego. W ten projekt zaangażowanych było kilkanaście osób, a proces budowy zajął 2000 roboczogodzin. Całość waży 1600 kg, czyli więcej niż prawdziwy McLaren 720s.

Ten model nie był jedynie zabawką. Ostatnie 13 000 elementów zostało zamontowanych podczas Goodwood Festival of Speed, dzięki czemu zebrano 2 700 funtów na cele charytatywne.

Volvo XC 90

Kolejne odwzorowane z najdrobniejszymi szczegółami, naturalnej wielkości auto, tym razem Volvo XC 90. Model w skali 1:1 został stworzony z 201 076 klocków i waży ok tony.

Ten egzemplarz został zbudowany na prawdziwym podwoziu Volvo. Pracowało przy nim 5 konstruktorów, którym działania zajęły ponad dwa miesiące. Efekt jest za to spektakularny.

Porsche 911

Fot. gtspirit.com
REKLAMA

Model Porsche 911 GT3 RS też został zbudowany w skali niemal 1:1. Auto ma 1,3 m wysokości, 1,72 m szerokości, 3,5 m długości i waży 610 kg. Ten model na żywo można było obejrzeć także w Warszawie podczas eventu "Festiwal LEGO. Stwórz własne miasto".

To jak? Kiedy do tych modeli dołączy także Twój?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA