REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Dostał mandat grubszy niż pokrywa śnieżna na jego aucie

Ile wynosi mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem? Najwidoczniej jego wysokość zależy od pokrywy śnieżnej.

03.12.2023
11:00
mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem
REKLAMA
REKLAMA

Wróciła zima, mamy śniegu po pachy i w związku z tym mamy dwa typy ludzi. Pierwszy cieszy się z tego faktu, bo kocha zimowy klimat, uwielbia jeździć bokiem, banan nie schodzi mu z twarzy podczas pokonywania każdego ronda i skrętu. Drugi typ z kolei nienawidzi śniegu, nie lubi żadnej czynności z nim związanej, na myśl o odśnieżaniu dostaje spazmów i ataku szału. Ten drugi typ dzieli się na podtypy. Jeden z nich z po prostu odśnieża, bo mimo całej niechęci boi się otrzymać mandat, a także ma jakieś poczucie, że jazda nieodśnieżonym samochodem jest niebezpieczna. Drugi typ wyznaje mickiewiczowską zasadę: wszak żyjem tylko raz i po prostu wsiada do samochodu i rusza w trasę.

Więcej o jeździe zimą pisaliśmy w:

Mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem może zaboleć

Jednego z czołgistów złapała policja w Złotoryi. W pierwszej chwili pomyślałem, że co ci funkcjonariusze robią, czemu wlepiają mandat zaparkowanemu samochodowi. Przyjrzałem się bliżej i dotarło mnie, że ten samochód naprawdę jechał po ulicy.

REKLAMA
mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem
Źródło: policja złotoryjska

Według komunikatu policyjnego kierowca miał zakrytą szybę przednią, maskę oraz tablicę rejestracyjną. Brak odśnieżania tłumaczył pospiechem, ale jak czytamy dalej - wykazał lekceważenie w temacie obowiązkowego odśnieżania. Najwidoczniej policjanci doszli do wniosku, że trzeba pana kierowcę nauczyć życia za pomocą odpowiedniego grubego kija. W tym wypadku dostał maksymalną możliwą wysokość mandatu za jazdę nieodśnieżonym samochodem, czyli 3000 zł. W komunikacie nie ma nic o punktach karnych, a tych grozi nawet 12. Może podarowali, a może zapomnieli napisać, ale nie zapomnieli poczekać, aż kierowca odśnieży samochód. W pewien sposób to podziwiam i zazdroszczę stanu konta. I tak musiał odśnieżyć, ale przy okazji zapłaci za to 3000 zł. Pewnie zawsze miał łeb do interesów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA