REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nie będzie Alfy Romeo Milano. Producent popełnił juniorski błąd

Nie, to nie - powiedziała Alfa Romeo i w reakcji na sprzeciw dotyczący wykorzystania nazwy "Milano" zmieniła nazwę swojego nowego crossovera. Oto więc przed wami... Alfa Romeo Junior.

15.04.2024
16:26
Nie będzie Alfy Romeo Milano. Producent popełnił juniorski błąd
REKLAMA
REKLAMA

Przy czym auto oczywiście pozostaje to samo, po prostu będzie teraz oferowane pod inną nazwą, więc jeśli ktoś zakochał się w nowej Alfie po uszy - dalej może iść do salonu. Po prostu niech nie pyta o Milano, bo jeszcze włoski rząd go pozwie.

O co poszło?

O włoskie prawo, które zobowiązuje producentów wykorzystujących określone włoskie nazwy do wytwarzania swoich produktów na terenie Włoch. Alfa Romeo Milano - podobnie jak Fiat 600 czy Jeep Avenger - miała być oczywiście produkowana w Polsce, w tyskich zakładach, co najwyraźniej nie do końca było zgodne z tym prawem.

Mogłoby się wydawać, że gigantyczna, międzynarodowa korporacja odpowiednio się na tę okazję przygotowała i wszystko sprawdziła, upewniając się na 100 proc., że wydane już pewnie miliony euro na marketing nie pójdą z dymem, ale... najwyraźniej jednak nie.

Ostatecznie, w wydanym dzisiaj komunikacie prasowym, Alfa Romeo stwierdziła, że w sumie to wszyscy chcieli dobrze i panowało przekonanie, że wykorzystanie nazwy Milano jest zgodne z prawem, ale skoro włoski rząd stwierdził inaczej, to niech mu będzie. I nie, to nie jest żart - zgodnie z tym samym komunikatem zdecydowano, że Alfa Romeo Milano będzie od tej pory Alfą Romeo Junior.

Nazwa ta ma być nawiązaniem do debiutującej w latach 70. poprzedniego stulecia Alfy Romeo GT 1300 Junior, która swego czasu okazała się hitem sprzedażowym. Alfa Romeo prawdopodobnie będzie miała nadzieję, że i tym razem historia się powtórzy.

REKLAMA

Choć początek raczej nie jest zbyt dobry, a i nazwa Milano została raczej dobrze przyjęta przez publikę, nie wspominając już o tym, że część osób prawdopodobnie gdzieś przegapi informację, że doszło do zmiany nazwy.

No mogło to wyjść chociaż odrobinę lepiej...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA