REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nowa Kia Carens jest SUV-em. Tak umierają minivany

Nowa Kia Carens przestała być minivanem, bo one kojarzą się ze spokojnymi i nudnymi ludźmi. Teraz będzie SUV-em dla młodych, dynamicznych i przebojowych rodzin. 

16.12.2021
11:03
nowa kia carens
REKLAMA
REKLAMA

W oficjalnym komunikacie prasowym znajdziemy informację o nowoczesnych rodzinach, które tylko czekają, żeby wyjechać z salonu Kii nowym Carensem. Podjęcie decyzji ma im ułatwić pakiet bezpieczeństwa o nazwie Hi-Secure, który daje 6 poduszek powietrznych oraz hamulce tarczowe na każdym z kół, a jak wiadomo — dla rodzin liczy się bezpieczeństwo. Jeżeli ten pakiet nie wydaje się wam niczym niezwykłym, to pewnie dlatego, że nie napisałem jeszcze o rynku, na którym debiutuje Carens. Pewną podpowiedzią jest to zdjęcie, które przedstawia typową zabudowę tego kraju:

nowa kia carens

Tak, prawidłowa odpowiedź to Indie. To właśnie tam Carens planuje podbić rynek. Ma to zrobić dzięki bogatej ofercie silnikowej, która będzie obejmować silniki Diesla oraz silniki benzynowe. Nie ma mowy o żadnych hybrydach. Niestety nie wiem, co Kia rozumie poprzez bogactwo wersji silnikowych, bo nie uściślili tego w komunikacie prasowym.

nowa kia Carens

Nie zapomnieli jednak wspomnieć o bogatym wyposażeniu (jak na indyjskie warunki). Nowa Kia Carens będzie miała ekran środkowy o przekątnej 10,25 cala, opcjonalne nagłośnienie Bose z 8 głośnikami, ambientowe oświetlenie, które może się mienić aż 64 kolorami. Carens zadba o pasażerów dzięki oczyszczaczowi powietrza, który ma chronić przed wirusami i bakteriami. Przednie fotele są wentylowane, smartfona można naładować bezprzewodowo albo przy pomocy jednego z 5 gniazd USB typu C. Oprócz tego we wnętrzu ma się znaleźć wiele mądrych rozwiązań, takich jak składany stolik, uchwyty na napoje z funkcją chłodzenia, czy wysuwana tacka do spożywania posiłków.

Stylistyka to kontynuacja linii stylistycznej, którą widzieliśmy podczas ostatnich premier marki takich jak Sportage, czy EV6. Kia twierdzi, że takie wzornictwo jest skierowane do millenialsów, kimkolwiek oni są. Podobno mają się im podobać liczne załamania i dynamiczne linie.

Nowa Kia Carens — wnętrze

Swoje wnętrze Kia określa jako wyrafinowane. Oto co mają na myśli:

Jakbym mieszkał na Podlasiu, to napisałbym, że dla mnie się podoba. Projekt jest zgrabny, ekran ładnie wkomponowano w deskę rozdzielczą. Miałbym też dużo więcej dzieci niż mam i przydałby mi się trzeci rząd siedzeń.

kia carens

Według prasówki mamy tu dużo miejsca na nogi, bo rozstaw osi jest największy w tej klasie samochodów. Musicie go sobie wyobrazić, bo też go nie podali. Największy to największy — widzę tu silne inspiracje Rolls-Roycem.

Czy nowa Kia Carens trafi do Europy?

REKLAMA

He, he, he, nie ma to jak dobry żart z rana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA