REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Patrzcie i podziwiajcie doskonałość - BMW M3 Touring w pełnej krasie przed premierą

Mamy zdjęcia BMW M3 Touring, czyli najgorętszej tegorocznej premiery bawarskiej marki, które trafiły do sieci przed oficjalnym debiutem. Ależ cudo!

18.03.2022
6:24
bmw światła led
REKLAMA
REKLAMA

BMW M3 Touring to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier motoryzacyjnych w tym roku, a kto wie, czy nie w ciągu ostatnich kilku lat. BMW było wielkim nieobecnym w segmencie sportowych kombi segmentu D. Praktycznie od premiery pierwszej generacji Audi RS4 (2000 r.) to właśnie marka z Ingolstadt rządziła w tym segmencie. Nieśmiałe próby czynił Mercedes ze swoim C 63  kombi, ale nie nie udało mu się strącić Audi z piedestału. O drobnicy w postaci pozostałych marek nawet nie wspominam. BMW od lat konsekwentnie mówiło, że żadnego kombi touringa robić nie będzie, od wożenia lodówki są inne modele. Jednak coś w końcu drgnęło, a raczej w skomplikowanych wyliczeniach wyszło, że ludzie potrzebują takiego modelu i chętnie zapłacą za niego taczki pieniędzy. Na razie widzieliśmy i słyszeliśmy tylko dosyć zamaskowane egzemplarze. Ale im bliżej premiery, tym więcej szczegółów widzieliśmy. Ostatnio nawet do sieci trafiło takie video:

W pewnym momencie panowie uchylili trochę płachty i pokazali jak wygląda tył BMW M3 Touring:

bmw m3 touring zdjęcia
Zrzut ekranu z powyższego filmu

Smakowity — cztery duże rury wydechowe, karbonowy dyfuzor i piękny tył.

Mamy jeszcze lepsze zdjęcia BMW M3 Touring, które pokazują auto w całej okazałości

Samochód udało się uchwycić na parkingu. Tak prezentuje się BMW M3 Touring bez kamuflażu:

W linkowanym poście są dwa zdjęcia, więc trzeba kliknąć strzałkę. Ależ to dobrze wygląda. To połączenie przodu i boków z modelu M3 Competition z agresywniej stylizowanym tyłem zwykłych kombi z serii 3. Ale całościowo wygląda zacnie. Jest agresywnie, wyraziście i wystarczająco kontrowersyjnie, żeby powodować skręty szyi u przechodniów. Bardzo robi mi poszerzenie tylnych nadkoli. Do grilla kapibary zdążyłem się już przyzwyczaić i po ostatniej prezentacji BMW XM patrzę na niego z pewną czułością, bo jak udowodniło BMW — da się wstawić gorszy grill. Bardzo podoba mi się zestawienie lakieru Frozen Black z czarnymi felgami. Jakby powiedzieć dzieciom, że jak nie będą przykładać się do nauki, to porwie ich takie M3, to szkoły opustoszałyby w kilka minut.

REKLAMA

BMW M3 Touring będzie występować wyłącznie w wersji Competition

Oznacza to, że trzylitrowa rzędowa szóstka będzie generować 510 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Moc trafi na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni ZF. Nie znamy daty premiery BMW do wożenia lodówki po torze, ale wszystko wskazuje na to, że jest tuż za rogiem, bo egzemplarz wygląda jak gotowy do produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA