REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Młode Wilki: Ściana Wschodnia, czyli pościg za nieletnim w BMW M4 Competition

Pamiętacie film Młode Wilki? Przypomnijcie sobie, czym zajmowali się nastolatkowie ze Szczecina w latach 90. Już na samym początku polskiej produkcji Cichy zabrał Prymusa do Niemiec na pokazówkę złodziejskiego fachu. To był film, to były postacie.

23.05.2024
12:02
Młode Wilki: Ściana Wschodnia, czyli pościg za nieletnim w BMW M4 Competition
REKLAMA

Teraz już nie ma filmu, ale niestety postacie mamy podobne w prawdziwym życiu. Jeden z nastolatków uciekał przed Strażą Graniczną pod granicą polsko-litewską za kierownicą wypożyczonego BMW z najmocniejszej serii M. „Samochód otrzymał w Białymstoku od kolegi i miał zostawić go na Litwie”.

REKLAMA

Straż graniczna postanowiła zatrzymać do kontroli sportowe BMW

Za kierownicą siedział 17-latek bez prawa jazdy, ale nie miał zamiaru zatrzymać się na widok oznakowanego samochodu Straży Granicznej. Co z tego, że mundurowi dawali sygnały do zatrzymania - młody jechał dalej. Zamiast tego wyraźnie przyśpieszył i z dużą prędkością oddalił się w kierunku Augustowa. Radiowóz udało mu się przegonić, ale wygrać z falami radiowymi mu się nie udało. Informacja o limonkowym BMW M4 szybko dotarła do pozostałych oddziałów SG i zatrzymały go patrole z Augustowa i Płaskiej w okolicach miejscowości Rubcowo.

BMW M4 Straż Graniczna

W związku z podejrzeniem popełnienia czynu karalnego młody człowiek został zatrzymany. Służby były zobowiązane poinformować jego opiekuna prawnego, czyli jego mamę. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny, a odzyskane BMW za ok. pół mln zł wróciło do właściciela.

To nie pierwszy raz kiedy BMW serii M należące do wypożyczalni zostaje zatrzymane pod litewską granicą

W 2022 r. służby odnalazły w lesie BMW M3. Wtedy policja donosiła, że auto zostało wypożyczone z firmy zajmującej się wynajmem drogich samochodów. Warte blisko 600 tysięcy zł BMW wypożyczył obywatel Chorwacji na Dolnym Śląsku. Z ustaleń jakie zostały przekazane funkcjonariuszom wynikało, że auto może znajdować się blisko granicy z Litwą i faktycznie tak było. Wóz został odnaleziony w lesie dzięki lokalizatorom GPS.

Aktualny przypadek jest bardzo podobny. BMW serii M należące do wypożyczalni w drodze na Litwę i zatrzymanie. A wiecie, dlaczego na Litwę? To przystanek w drodze do Rosji.

Obie te historie idealnie wpasowałyby się w nowy film, który co prawda nie istnienie, ale ja już nadałem mu tytuł:

„Młode Wilki: Ściana Wschodnia”

REKLAMA

Co wy na to? Ja z przyjemnością oglądałbym pościgi i inne sceny grozy pod granicą. Takie rzeczy zasługują na to, żeby być fikcją i rozrywką, a nie smutną prawdą. 

Kolega z redakcji, który bacznie śledzi wydarzenia we wschodniej Polsce machnął ręką na wieść o zatrzymaniu BMW prowadzonego przez 17-latka. Tam podobno takie jaja dzieją się cały czas, a lokalna prasa publikuje podobne doniesienia co drugi dzień. Ja uważam, że zatrzymanie, którego dokonali funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Augustowie, zasłużyło na więcej uwagi. Ta sytuacja to patologia, ale i nostalgia oraz pomysł na film w jednym. Pewnie w filmowej wersji zdarzeń udałoby mu się uciec, ale życie to nie film. Na szczęście...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA