REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nowe BMW serii 4 i BMW M4 wjeżdżają na salony. Operacja plastyczna się udała

Nowe BMW serii 4 i Nowe BMW M4 wjeżdżają na salony. Od razu poznasz, że masz przed sobą nowe modele, bo zmian jest sporo. To była wyjątkowo udana operacja plastyczna.

31.01.2024
6:41
nowe bmw 4
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma sensu się rozwodzić nad tym, czy kierunek stylistyczny jaki obrało parę lat temu BMW był słuszny, bo jak pokazują statystyki sprzedaży, modele z tzw. bobrem sprzedają się jak złe, w Monachium strzelają korki od szampana po każdym miesięcznym podsumowaniu wyników. Sam należałem do krytyków tego designu, ale po pierwszym ujrzeniu na żywo nietypowego grilla doszedłem do wniosku, że w rzeczywistości jest o wiele lepiej niż na zdjęciach i nie dziwię się ludziom, którzy wydają swoje pieniądze na modele z tym frontem. BMW postanowiło kuć żelazo, póki jest gorące i właśnie odświeżyło wygląd dobrze znanych modeli.

nowe bmw 4

Na pierwszy ogień idzie nowe BMW serii 4

Nowy model poznamy po zmienionych światłach z przodu, które teraz mają jeden moduł diodowy odpowiedzialny za światła mijania i drogowe, a dwa moduły diodowe przejmują funkcję świateł pozycyjnych i kierunków. Wyglądają zdecydowanie na nowocześniejsze. Za dopłatą dostępne są adaptacyjne matrycowe reflektory. Jeżeli chcecie, to możecie dokupić pakiet M Shadow Line, który charakteryzuje się ciemnymi wstawkami w środku.

nowe bmw 4
nowe bmw 4

Słabsze wersje silnikowe mają matowe obramowanie grilla, a jego wypełnienie jest typu mesh, czyli siatkowe. Wersja M440i ma błyszczącą ramkę wokół grilla, a jego wypełnienie to poziome paski ze znaczkiem M. Ta wersja otrzymała również trapezoidalne końcówki wydechu.

nowe bmw 4

Zmieniły się również lampy z tyłu, w wersji M440i w standardzie są laserowe, a w niższych opcjach silnikowych trzeba za nie dopłacić. Zrobiłbym to, bo wtedy światła wewnątrz lamp wyglądają jakby były trójwymiarowe.

nowe bmw 4
nowe bmw 4
nowe bmw 4

Do palety trafiły nowe kolory oraz nowe obręcze. W środku mamy nową dwuramienną kierownicę, nowe dostępne tapicerki. Żeby mieć trójramienną kierownicę musimy dokupić pakiet M. Zmalała liczba przycisków, bo teraz klimatyzację obsługuje się za pośrednictwem wyświetlacza.

nowe bmw 4
nowe bmw 4

Pominę obowiązkowe w każdej informacji prasowej wzmianki o zrównoważonym rozwoju, ale jakby was to interesowało, to więcej materiałów pochodzi z recyklingu, proces produkcji wydziela mniej CO2. Poza tym BMW podpowiada jak jeździć, żeby mniej zużywać paliwa, ale umówmy się, że nie po to kupujesz coupe od bawarskiego producenta, żeby jeździć o kropelce. A jeżeli to jednak robisz, to masz zdecydowanie dziwne hobby.

nowe bmw 4

Wszystkie wersje silnikowe sparowano z 8-biegową skrzynią automatyczną Steptronic. Wersje silnikowe się nie zmieniły.

nowe bmw 4

Zmiany dosięgły również nowe BMW M4

Od razu powiem - nie rozumiem i nie chcę rozumieć tej grafiki na masce. Nie podoba mi się, ale przynajmniej nikt nie będzie miał wątpliwości, że w lusterku widzi potwora. Na szczęście grafika jest opcjonalna.

nowe bmw 4
nowe bmw 4nowe bmw 4
nowe bmw 4

Podobnie jak w serii 4 zmieniły się reflektory, tylko tutaj są bardziej agresywne.

nowe bmw 4
nowe bmw 4

Ale dobra, czas na danie główne - silniki. BMW M4 występuje w trzech smakach - M4, M4 Competition i M4 Competition xDrive. W każdej znajdziemy sześciocylindrowy silnik benzynowy, ale mocno różniący się mocami. Podstawowy ma 480 KM, Competition z napędem na tył ma 510 KM, a Competition z napędem na wszystkie koła jest wzmocnione o 20 KM. Wszystkie modele mają prędkość maksymalną ograniczoną do 250 km/h, ale jak wykupicie dodatkowy pakiet, to wskazówka sięgnie nawet 290 km/h. Pozostałe osiągi pozostały bez zmian.

nowe bmw 4

We wnętrzu znajdziemy nowe materiały i nową kierownicę.

nowe bmw 4
REKLAMA

A więcej o BMW przeczytasz w:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA