REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

Nowe BMW 4 bez przedniej tablicy rejestracyjnej – jest lepiej, czy jeszcze gorzej?

Ogromne nerki nowego BMW serii 4 w Europie częściowo przysłania tablica rejestracyjna. W Stanach Zjednoczonych – niekoniecznie.

13.06.2020
16:15
BMW 4 USA
REKLAMA
REKLAMA

Dziś w 19, a od pierwszego lipca już w 20 stanach Ameryki Północnej nie będzie konieczności zakładania tablic rejestracyjnych z przodu samochodu. U nas wciąż taki obowiązek istnieje, więc na wszystkich zdjęciach prasowych oglądamy coupe BMW z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. W Stanach nowa czwórka bez nich wygląda tak:

BMW 4 USA

Dla porównania wersja na Europę:

Kontrowersyjne nerki w pełnej krasie.

Nerki, zęby bobra, uśmiech kapibary – jak zwał, tak zwał, ale to z pewnością najbardziej kontrowersyjne oblicze BMW w tym stuleciu. Mimo że wielki grill stał się domeną właściwie każdej marki premium, od Audi po Rolls-Royce'a, ten w BMW wzbudza najwięcej emocji. Bo chyba jest najodważniejszy i najbardziej dominujący.

Właśnie tego chcą klienci.

Mówiliśmy już o tym przy okazji premiery BMW serii 7. Klienci ze Stanów Zjednoczonych, a przede wszystkim z Chin traktują takie wyraziste akcenty jako elementy podkreślające ich status materialny – osiągnęli sukces zawodowy, stać ich na rzeczy wyjątkowe i szukają sposobu na to, by to podkreślać.

Pragmatyczny Europejczyk będzie wolał serię 3, pewnie wybierze ją nawet w wersji kombi. W USA na stronie BMW można przeczytać, że czwórka to model stylizowany by robić wrażenie, że ma kusić na pierwszy rzut oka, zapierać dech w piersiach i została stworzona po to, by było ją widać.

BMW 4 USA

Za to nigdzie nie napisano, że ma być piękna, albo każdemu się podobać.

Wygląda na to, że kontrowersyjny charakter to ściśle zaplanowany element „projektu nowa seria 4”. Dziś kontrowersja i wywoływanie emocji jest w modzie. Nie da się lubić każdego i być lubianym przez wszystkich. Żeby wyróżnić się z tłumu wypada być jakimś. I nowa seria 4 faktycznie jest jakaś.

Ale wracając do tematu, lepiej wygląda z czy bez przedniej tablicy rejestracyjnej?

REKLAMA

i jeszcze jedna, muahahaha!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA