REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości /
  3. Ciekawostki

"Na niebieskich nie jeździmy". Policja nie doceniła tuningu Seicento

Młodość, marzenia, pasje, Seicento z niebieskimi reflektorami, fantazja, Tik Tok.

18.02.2022
9:39
fiat seicento tuning
REKLAMA
REKLAMA

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy bezduszne przepisy i spętani nimi funkcjonariusze nie pozwolili docenić kreatywnej pracy twórczej. Co nie udało się na okresowych badaniach technicznych, dopełniło się w Ostrowie Wielkopolskim. 18-latek stracił dowód rejestracyjny swojego pojazdu, bo świecił na niebiesko.

Na niebieskich nie jeździmy

Takimi słowami kończy się wpis ostrowskiej policji na portalu społecznościowym. Funkcjonariusze chyba nie do końca potrafili zachować powagę przy spotkaniu z Seicento, bo brzmi on tak.

policja ostrów wielkopolski seicento

Do wesołego tonu relacji dostosował się właściciel Fiata. Pod postem policji zalinkował do swojego filmu na Tik Toku, na którym przedstawia kilka sekund z zatrzymania. Po długiej bitwie z myślami, postanowiłem nie wkleić tu tego filmu. Jeśli Krzychu jest tak legendarny, jak o sobie pisze, to sława jeszcze przyjdzie sama.

Kwestia gustu

Nie jest to przeróbka na miarę obcięcia dachu, bo i takie Seicento pojawiło się kiedyś na Autoblogu. Ten Fiat Seicento ma trochę niebieskiego światła. Wiele nowych samochodów oferuje oświetlenie ambientowe wnętrza, także w okolicy stóp. Nie dziwi więc chęć, by tę przestrzeń wypełnić światłem również w Fiacie.

fiat Seicento tuning
Źródło: Policja Ostrów Wielkopolski

Gałka drążka zmiany biegów jest małym dziełem sztuki, zapewne wykonanym na specjalne zamówienie w chińskiej fabryce. Kwestia gustu.

fiat Seicento tuning
Źródło: Policja Ostrów Wielkopolski

Prawdziwym problemem są przednie światła, bo też świecą na niebiesko. Zgodnie z przepisami tak być nie może. Przednie światła samochodu powinny mieć barwę białą. Dlatego policjanci napisali, że na niebieskich nie jeździmy, chociaż sami włączyli niebieskiego koguta. Jeśli filmy w internecie z udziałem tego Seicento mają oryginalny dźwięk, to układ wydechowy też jest daleki od spełniania norm hałasu.

REKLAMA
fiat Seicento tuning
Źródło: Policja Ostrów Wielkopolski

Właściciel Seicento mówi, że ten pojazd to jego znak? To znak, że pora coś w sobie zmienić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA