REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Samochody elektryczne lepsze od spalinowych – tak zdecydowało jury

Jurorzy WCOTY jeździli wszystkim, co wyjechało na drogi w ciągu ostatniego roku i zdecydowali, że nie ma nic lepszego niż auta elektryczne.

17.03.2022
16:48
Mustang Mach-E wyposażenie
REKLAMA
REKLAMA

Spokojnie, to nie będzie opowiadanie o trudach życia jurora plebiscytu World Car of the Year (WCOTY), który ma za zadanie zapoznać się z wszystkimi nowymi samochodami wyprodukowanymi w liczbie pomad 10 tys. egzemplarzy i sprzedawanymi na najważniejszych rynkach świata, bo nie mam o tym bladego pojęcia. Jestem za to przekonany, że to wcale nie jest życie usłane różami. Setka takich odważnych co roku ma trudny orzech do zgryzienia – musi wskazać najlepsze samochód w przeróżnych kategoriach.

W tym roku jurorzy zdecydowali, że najlepsze z najlepszych są auta elektryczne

Najwięcej głosów dziennikarzy z całego świata w głównej kategorii, czyli właśnie World Car of the Year zebrały trzy modele: Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5 oraz Kia EV6. To one zmierzą się w wielkim finale, którego wynik zostanie ogłoszony w kwietniu podczas International Auto Show w Nowym Jorku. W Stanach Zjednoczonych Ameryki, kraju wolności i wielkich pick-upów z V-ósemkami za niecały miesiąc ktoś ogłosi, że najlepsze są samochody elektryczne.

I to pewnie nie tylko w głównej kategorii

Kategorii w ogóle jest sześć, na każdą przypada po trzech finalistów, w sumie mówimy więc o 18 konkurentach. Samochody elektryczne stanowią 2/3 z nich – w sumie w różnych kategoriach zawalczy 12 aut ładowanych z gniazdka. Honoru spalinowców bronić będą:

REKLAMA

Do kategorii pięknościowej World Car Design of the Year nie załapał się spalinowy nikt. Do World Electric Vehicle of the Year oczywiście też, ale tu akurat nie ma się czemu dziwić. Można być za to zaskoczonym, że auta z tej ostatniej są inne niż w głównej – Ford Mustang Mach-E, i Kia EV6 mogą zostać najlepszymi samochodami świata, a nie mają szans na to, by zostać najlepszymi elektrycznymi samochodami świata. Dziwny jest ten świat.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA