REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

Może Maserati Grecale jeszcze nie ma, ale części na Allegro już są

Na Allegro już są części do Maserati Grecale. Problem w tym, że nie zostało jeszcze zaprezentowane... wcale. Polak potrafi!

06.09.2021
6:53
Maserati Grecale
REKLAMA
REKLAMA

Serce rośnie, widząc pomysłowość Polaków. Wiecie jak było: 120 lat zaborów, 5 lat wojny, 45 lat komuny – trzeba było sobie jakoś radzić. Wszystkie te lata wykształciły w Polakach tę umiejętność do perfekcji. Jakby nie było, to jakoś się uda, a jak się pomyśli, to się i zarobi.

Na Allegro można już kupić części z demontażu Maserati Grecale

Problem w tym, że Maserati Grecale jeszcze nie ma. Nawet go nie zaprezentowano, jedynie zapowiedziano. Owszem, ponoć jest już gotowy i jeździł nim prezes Tavares, ale wersja produkcyjna nie została jeszcze przedstawiona ogółowi. Grecale będzie to drugi obok Levante SUV w gamie włoskiej marki. Będzie mniejszy i weźmie na celownik konkurentów typu Porsche Macan, BMW X3, czy Mercedes GLC. Konstrukcyjnie bazuje na Alfie Romeo Stelvio. Natomiast jedyny prezentowany egzemplarz był mocno zakamuflowany niebieskim oklejeniem. Dzięki wpisaniu w Allegro „Maserati Grecale” możemy na przykład dowiedzieć się, jak będzie wyglądać przednia część nadwozia.

maserati grecale części

A tylna lampa – tak:

Problem w tym, że w innym ogłoszeniu też jest lampa do Grecale i wygląda całkiem inaczej. Być może te lampy po prostu będą dwudzielne i to są dwie części jednego zespołu świetlnego, jak w Daewoo Espero i wielu innych samochodach.

Można też kupić koła, maskę i parę innych elementów zewnętrznych do Grecale. Obstawiam, że prezes Stellantis nie jest przesadnie zadowolony z tego faktu. Obstawiam, że wolałby zachować jednak wygląd Grecale w tajemnicy. Tajemnicą pozostaje też, skąd części wzięły się na Allegro.

Chciałbym wierzyć w legalne pochodzenie tych części do Maserati Grecale

Niestety, za bardziej prawdopodobny uznaję scenariusz, że pochodzą one z prototypów, które po jazdach testowych zostały zdemontowane i miały trafić w całości do zniszczenia, tak jak to się dzieje z egzemplarzami przedprodukcyjnymi czy testowymi. Często nie mają one nawet numerów VIN. Zniszczenie najwyraźniej się nie odbyło, demontaż już tak, a potem ktoś te części... przejął (używam łagodnego określenia, bo nie mam ochoty na proces sądowy) i teraz je sprzedaje. Nawet zagraniczne media nie mogą uwierzyć, że w Polsce pojawiły się już części do modelu, który nie został jeszcze zaprezentowany. To prawie jak w polskim filmie: to odpowiedź na pytanie, które jeszcze nie padło, ale jury uznaje odpowiedź awansem.

REKLAMA

Ten użytkownik sprzedaje na Allegro mnóstwo drogich części

Kompletne wnętrze do Stelvio QV? Ależ oczywiście. Zderzak do Porsche GT3? Mamy taki, zapakować? Może być przesyłka paczkomatem? Wprawdzie widać mocną specjalizację w częściach do Alfy i Maserati, ale nie brakuje też tych do Porsche czy innych, niesportowych marek, jak Jeep. Nie bardzo widzę gotówkowego odbiorcę na zderzak tylny do Porsche – przeważnie takie uszkodzenia naprawia się z ubezpieczenia AC czy OC sprawcy, chyba że ktoś ściąga masowo pogniecione wozy z USA i potrzebuje je tu w Polsce tanio naprawić. Teraz tylko obserwować amerykański Copart, kiedy wypłynie pierwsze rozbite Grecale. Części już czekają.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA