REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nowy Jeep Grand Cherokee tuż tuż, oto jak może wyglądać

Po 11 latach na rynku, Jeep Grand Cherokee obecnej generacji prosi się o wymianę.

04.01.2021
15:02
Nowy Jeep Grand Cherokee
REKLAMA
REKLAMA

Wierzcie lub nie, ale ostatni Jeep Grand Cherokee, który już zniknął z konfiguratora na stronie polskiego importera, debiutował na targach w Nowym Jorku w 2009 roku. W salonach można go było oglądać od 2010. Przy obecnym tempie wymiany modeli i ostatnich premierach w segmencie drogich, dużych SUV-ów, z którymi nieodłącznie wiąże się wojna na nowinki technologiczne i liczbę ekranów w kabinie, Grand Cherokee wręcz prosił się o wymianę. Szczególnie z tak niewspółcześnie wyglądającym wnętrzem:

Walcząc z takimi konkurentami jak Kia Telluride, Ford Explorer, czy nawet Toyota Higlander nie wystarczy legendarna marka.

Nowy Jeep Grand Cherokee wejdzie do sprzedaży w pierwszej połowie tego roku

Póki co wiadomo, że powstanie na bazie zmodyfikowanej platformy FCA wykorzystanej do budowy Alfy Romeo Stelvio. Na liście jednostek napędowych pojawi się zapewne m.in. bazowe 3.6 Pentastar, ale spodziewać się należy również wolnossącego V8 w wersji SRT. To raczej specyfikacje na rynek amerykański, w Europie można oczekiwać raczej debiutu napędów plug-in, które pozwolą wielkiemu Jeepowi urwać ile się da z emisji CO2, tak jak robią to wyżej wymienieni konkurenci.

Jak będzie wyglądał nowy Jeep Grand Cherokee

O tym przekonamy się, gdy Jeep zdecyduje się go pokazać. Póki co możemy oglądać rendery, które powstały na bazie zdjęć zakamuflowanych egzemplarzy publikowanych już w sieci, z uwzględnieniem elementów języka stylistycznego zaprezentowanego podczas premiery modelu Grand Wagoneer. Nowy Jeep Grand Cherokee mógłby więc wyglądać tak:

oraz tak:

REKLAMA

Auto przejęło od Wagoneera charakterystyczną osłonę chłodnicy, nieodzownym elementem jest też biegnąca przez całą szerokość tylnej części nadwozia belka świetlna. Auto ma też zachować charakterystyczną kanciastość, która chyba inspirowała twórców Kii pracującej nad wspomnianym modelem Telluride.

Jak będzie wyglądać gotowy Jeep Grand Cherokee – prawdopodobnie przekonamy się tej wiosny. Prawdopodobnie, bo w zasadzie powinniśmy go oglądać jesienią ubiegłego roku. Ale że ten rok był nietypowy, to wiele planów musiało się zmienić. Oby ten był bardziej przewidywalny...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA