REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nikt: ile rzędów zmieścisz na 4,3 m? Nowy Citroen C3 Aircross: TAK

Citroen pokazał pierwsze zdjęcia, na których jest widoczny nowy Citroen C3 Aircross. Szkoda, że nie pokazali wnętrza, bo 7 miejsc zaintrygowało mnie.

18.04.2024
10:23
Nikt: ile rzędów zmieścisz na 4,3 m? Nowy Citroen C3 Aircross: TAK
REKLAMA
REKLAMA

Jak patrzyłem na zdjęcia nowego Citroena C3, to myślałem sobie, że chyba Aircrossa to wypadałoby już poniechać. Citroen C3 otrzymał sylwetkę, która jako żywo przypominała koncepcję stojącą za Aircrossem. Stał się mniej hatchbackiem, a bardziej... Aircrossem. To czym nowy Citroen Aircross miałby się wyróżnić? Proszę bardzo, do tego niewielkiego samochodu mają się zmieścić 3 rzędy siedzeń.

Citroen C3 Aircross 2024

Nowy Citroen C3 Aircross

Możemy pooglądać zdjęcia nowej wersji, ale niestety nie widać wnętrza. To ono wydaje się najciekawsze.

Obecny Citroen C3 Aircross ma 4,15 m długości. Nowy będzie miał 4,39 m. Zyskamy więc miejsce na ludzką stopę. Dotychczas do wyboru mieliśmy benzynowy silnik 1.2. Teraz dołączy do niego "silnik hybrydowy" i wariant elektryczny. Można stawiać pieniądze w dużych kwotach, że wciąż będzie to 1.2, ale także w układzie mild hybrid, czyli z elektrycznym wsparciem. Wersja elektryczna powinna mieć 113 KM mocy i zestaw akumulatorów o pojemności 44 kWh.

Citroen C3 Aircross 2024

Z pewnością delikatnie ujmę jego doniosłej roli, ale ma być to taki Citroen C3, tylko większy. Mimo opcji wożenia aż 7 pasażerów ma atakować segment B i imponować rozstawem osi.

Lista rywali jest wyjątkowo krótka

Nie zawiera żadnej pozycji. Dokładniej rzecz ujmując, nie ma samochodów w segmencie B, które pozwalają na wybór 7 miejsc siedzących, nawet jeśli też lubią nazywać się SUV-em, bo Citroen C3 Aircross się tak nazywa. Trudno się dziwić, bo przedsięwzięcie upychania trzech rzędów w niewielkim samochodzie jest odważne.

Citroen C3 Aircross 2024

Nissan Qashqai, który był dostępny w wersji +2, miał 4,51 m długości. Nie lubiłem siedzieć nawet w drugim rzędzie tego Qashqaia, o trzecim nawet nie myślałem. Nie należy więc oczekiwać, że pasażerowie trzeciego rzędu Citroena C3 Aircross będę się z tyłu bawić w ganianego.

Jeśli zaś wyznaczymy sobie takie kryteria zakupu, że auto ma mieć 7 miejsc i być tanie, to najbliżej będzie do Dacii Jogger. Ceny wersji 7-miejscowej rozpoczynają się od 84 400 zł i to za auto z instalacją gazową. Będzie miało też ponad 4,5 m długości.

REKLAMA
Citroen C3 Aircross 2024

Citroen C3 bez Aircrossa w nazwie kosztuje minimum 71 250 zł. Aircross powinien być droższy. Obecnie kosztuje 100 600 zł, ale należy oczekiwać niższej ceny. Premiera nastąpi latem tego roku. Samochód ma być przystępny cenowo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA