REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nowe logo na najlepszych modelach BMW jest tak dobre, że zamontuję je na swoim E39

Nowe logo BMW, które będzie dostępne na wybranych modelach producenta, jest niesamowicie piękne. Chcę je natychmiast mieć na swoim wozie. 

24.11.2021
13:26
Nowe logo BMW M jest tak dobre, że muszę je niezwłocznie zamówić
REKLAMA
REKLAMA

To miał być typowy dzień w pracy. Sprawdziłem różne prasówki, wybrałem parę najciekawszych do dalszego przedyskutowania na redakcyjnym komunikatorze, napisałem artykuł o odcinkowym pomiarze prędkości na S8 i zająłem się tym, co tygrysy lubią najbardziej, czyli oglądaniem konfiguratora BMW, a w szczególności najlepszego modelu bawarskiego producenta - X6. Spokojnie, po raz setny zastanawiałem się, czy czarne felgi do czerwonego nadwozia, to na pewno dobry pomysł, gdy usłyszałem dźwięk powiadomienia przychodzącej wiadomości mailowej. Otworzyłem pocztę, a w nagłówku zobaczyłem wiadomość o tym, że BMW będzie mieć nowe logo. Na początku wzruszyłem ramionami, bo pod skórą czułem, że jak zwykle przeczytam kilkadziesiąt mądrych zdań o niepowtarzalnym stylu i otwarciu na nowe wyzwania — tak jak w przypadku zmian logo u innych producentów. Dużo słów, żeby ukryć prosty fakt, że głównym celem jest lepsza widoczność grafiki na ekranie smartfona. Otworzyłem załącznik do maila i oniemiałem.

Nowe logo BMW M jest fenomenalne

Zanim je pokażę, to przez chwilę spójrzmy na logo, które niemal pół wieku temu pojawiło się na pierwszym samochodzie opracowanym przez oddział M - 3.0 CSL. Wyglądało tak:

nowe logo bmw

Logo BMW z przesuniętymi półkolami w kolorze niebieskim, fioletowym i czerwonym zostało po raz pierwszy użyte w 1973 roku. W 1978 roku — wraz z debiutem niesamowitego BMW M1 zastąpiły je kultowe trzy kolorowe paski pochylone w prawo i oparte na literze M – logo, które trafiło na setki tysięcy klap używanych BMW. To poprzednie zostało trochę zapomniane, ale teraz z okazji 50 urodzin oddziału M wraca w pełnej krasie:

nowe logo bmw

Podoba mi się ten powrót do przeszłości, bo kiedyś producenci mieli więcej polotu i fantazji w projektowaniu logotypów. Nowe logo wróci na modele z serii M i na zwykłe modele, do których zamówiono pakiet M. Nie wiem, jak w ogóle można zamówić BMW bez pakietu M, ale być może są ludzie, którzy konfigurują auta bez niego. Nowe logo trafi na obręcze kół, maskę  i tylną klapę. Trochę szkoda, że nie będzie go na kierownicy, żeby kierowca mógł je codziennie podziwiać.

REKLAMA
nowe logo bmw

Samochody z nowym logo będzie można zamawiać od stycznia 2022 r. Oprócz tego do dyspozycji klientów zostanie oddanych 50 historycznych lakierów, które zdobiły pojazdy opatrzone literką M w przeszłości. Nie mogę się doczekać, aż emblemat z nowym logo będzie dostępny na pewnym portalu z dalekiego kraju. Moje E39 również na to czeka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA