REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Wyrzuć długopis z samochodu. Dzięki nowej funkcji mObywatela nie będzie już potrzebny

mObywatel to największy rigcz, jaki wydarzył się w tym kraju w ciągu ostatnich 10 lat, a w tym roku ma zyskać zupełnie nową funkcję - spiszesz w nim oświadczenie sprawcy szkody.

18.01.2024
17:54
oświadczenie sprawcy szkody mobywatel
REKLAMA
REKLAMA

Rok temu miałem głupią obcierkę parkingową, o której zresztą napisałem artykuł. W telegraficznym skrócie jeden pan nie dał rady skręcić w ogromny zakręt, a jego samochód zachodził jak pancernik klasy Iowa, więc w konsekwencji mnie przerysował. Trochę pech, nic złego się nie stało, ale konieczne było spisanie oświadczenia sprawcy szkody. I tu pojawił się problem, bo żaden z nie miał kartki i długopisu, ani nie miał wydrukowanego wzoru oświadczenia. Psikus. Musiałem wyruszyć na poszukiwania zeszytu i długopisu, co zabrało kilka cennych minut z mojego życia. Zresztą, zobaczcie sami, jak tragicznie to wygląda.

miałem stłuczkę

Ta przygoda nauczyła mnie tego, żeby zawsze mieć w samochodzie kartkę na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Dowiedziałem się właśnie, że za chwilę będę mógł ją wyrzucić.

Więcej o stłuczkach o szkodach znajdziesz w:

mObywatel zyska oświadczenie sprawcy szkody

REKLAMA

Jeżeli jeszcze nie zainstalowaliście sobie najlepszej aplikacji, jaką można było wymyślić, to czym prędzej to zróbcie, bo za chwilę dostanie ona kilka nowych funkcji. Jedną z nich ma być możliwość spisania protokołu zdarzenia drogowego w aplikacji - trzeba będzie wybierać kolejne opcje i będziemy mieć gotowy protokół. Ministerstwo Cyfryzacji nie zdradziło jeszcze szczegółów, ale mam nadzieję, że mObywatel będzie połączony z innymi bazami np. UFG i CEPiK i po wpisaniu numeru rejestracyjnego od razu uzupełni pole z numerem polisy i dane o samochodzie. Niestety na ostateczny kształt przyjdzie nam poczekać, ale już teraz nie mogę się doczekać zmian. Oprócz tego mObywatel ma zyskać możliwość sprawdzania stanu spraw administracyjnych, edytowanie naszych danych kontaktowych, zarządzania dowodem osobistym, a także ma zyskać wiele nowych wniosków, które będzie można złożyć za jego pomocą.

I taką cyfryzację to ja rozumiem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA