REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Fiat w końcu pokazał nowy samochód. Wygląda podejrzanie znajomo

Fiat, po bardzo długiej przerwie - jeśli nie liczyć elektrycznego modelu 500 - właśnie pokazał zupełnie nowy model, czyli Topolino. Można przy tym poważnie dyskutować, czy to na pewno nowy model...

31.05.2023
12:44
fiat tipolino
REKLAMA
REKLAMA

Wygląda on bowiem tak:

I wiemy o nim póki co tyle, że oczywiście będzie elektryczny, będzie elementem [dużo ładnych słów] elektromobilności oraz jest wprost uosobieniem włoskiego ducha.

Albo po prostu: będzie wizją Fiata na temat tego, jak powinien wyglądać Citroen Ami w wersji włoskiej. Trzeba przyznać, że jeśli jest to zdjęcie modelu produkcyjnego, to udało się wyśmienicie i Ami traci tytuł najbardziej uroczego współczesnego samochodu - na rzecz swojego włoskiego wcielenia. No i komu potrzebne drzwi w samochodzie, skoro może mieć coś takiego, jak na powyższym zdjęciu.

Można przy tym przyjąć, że bez zmian pozostanie specyfikacja techniczna, obejmująca m.in. silnik o mocy 8 KM, zasięg na poziomie do 70 km/h i prędkość maksymalną ograniczoną do 45 km/h. Cena na razie nie jest znana, ale we Włoszech za Ami trzeba zapłacić 7800 euro - Fiat będzie pewnie wyceniony bardzo podobnie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA