REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nowy Fiat 500 nie ma znaczka Fiata. Ani spalinowego silnika

Wyciekły zdjęcia nowej pięćsetki, na dane techniczne musimy jeszcze poczekać.

02.03.2020
15:55
Fiat 500 wyciek
REKLAMA
REKLAMA

Worek z genewskimi premierami rozsupłuje się coraz bardziej. Większość z nich zobaczymy jutro, część producentów oficjalnie zapowiedziało już streaming swoich prezentacji. A niektóre wyciekają po cichu. 

Fiat 500e

Tak jak nowy Fiat 500e.

To, że nowa Pięćsetka ma być elektryczna pisaliśmy już jakiś czas temu. Wiele wskazywało na to, że kolejne wcielenie produkowanego przez 12 lat modelu nie będzie miało pod maską silnika spalinowego, a wyłącznie jednostkę elektryczną. Za to jeszcze przez jakiś czas Włosi mają wciąż produkować spalinowe wersje w obecnie znanej postaci.

Fiat idzie w ten sposób w ślady Porsche Macana. Albo raczej wyznacza mu drogę, bo o ile Porsche zapowiadało podobny plan wcześniej, o tyle elektrycznego Macana wciąż nie widzieliśmy. 

Fiat 500e

Nowy Fiat 500 – co już wiemy

Wiemy, że za kilka miesięcy pojawi się w salonach. Wiemy, że jego wygląd przynajmniej na pierwszy rzut oka nie zmienił się diametralnie w porównaniu do poprzednika. I patrząc na to, jakim powodzeniem cieszy się 500-ka którą znamy, to dobra decyzja. 

Nowy Fiat 500 wygląda nowocześniej - zawdzięcza to chociażby obecności LED-owego oświetlenia, które zagościło po obu stronach auta. Z przedniej części samochodu zniknął znaczek Fiata - zastąpiła go liczba 500. 

Fiat 500e

Sam napis Fiat pojawił się za to na pokrywie bagażnika i, w ogromnej obfitości, na składanym dachu, bo w wycieku oglądamy wersję cabrio. 

Najbardziej zmieniło się wnętrze auta.

Wygląda dużo nowocześniej, ale wciąż minimalistycznie. Jest urządzone bardzo prosto, nie ma żadnych pokręteł, na kokpicie pozostawiono trochę przycisków, a główną rolę gra oczywiście ekran dotykowy, w bardzo panoramicznych proporcjach. Kierownica zgodnie z najnowszymi trendami mody ma tylko dwa ramiona. I również na niej nie znajdziemy symbolu Fiata. 

REKLAMA
Fiat 500e

Wieść gminna niesie, że zamówienia na nową Pięćsetkę będzie można składać od 4 lipca, ale nie ze względu na święto niepodległości w Stanach Zjednoczonych, a przypadającą na ten dzień 63. rocznicę debiutu oryginalnego Fiata 500. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA