REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

BMW zaleje nas nowościami. Dostaniemy nowe modele i odświeżone wersje

Na ostatnim spotkaniu szefostwa BMW ogłoszono nowe modele, które pojawią się jeszcze w tym roku. Bawarczycy nie próżnują, gdyż dostaniemy aż czternaście nowych modeli.

16.05.2024
13:06
BMW zaleje nas nowościami. Dostaniemy nowe modele i odświeżone wersje
REKLAMA

15 maja w monachijskim hotelu Welt, odbyło się 104. doroczne walne zgromadzenie BMW Group. Dyrektor generalny bawarskiego producenta Oliver Zipse wszedł na scenę, aby opowiedzieć o modelach Neue Klasse oraz iX3, które pojawią się w 2025 r. Tymczasem wciąż trwający rok także będzie bardzo pracowity w BMW. Według czołowych przedstawicieli firmy planowanych jest nie mniej niż 14 nowych modeli oraz wariantów wciąż produkowanych samochodów.

REKLAMA

Więcej o BMW przeczytasz tutaj:

Trzynastki są pechowe - dlatego nowości mamy czternaście

Według Zipse temperatura w BMW wzrośnie wraz z premierą X3 generacji G45 w czerwcu. a nowa generacja serii 1 generacji F70 również pojawi się w 2024 roku. Nie wspomniał o innych modelach, ale w tym roku mają się pojawić także M5 Sedan i M5 Touring oznaczone odpowiednio G90 i G99. Prawdopodobnie zobaczymy także nową serię 2 Gran Coupe generacji F74.

Seria 3 również z pewnością otrzyma face lifting (czy też Life Cicle Impulse jak to nazywają Bawarczycy) w nadchodzących miesiącach wraz z modernizacją M3. Zarówno sedan G80, jak i kombi G81 powinny otrzymać poprawki, które widzieliśmy w M4 LCI, z wyjątkiem laserowych tylnych świateł.

Również mniejszy brat M2 otrzyma pewne nowości - zyska większą moc i poszerzoną paletę lakierów. Możliwe, że mniejszy M240i otrzyma dach z włókna węglowego. Mamy też nowość z Państwa Środka - jednak nie jest jasne, czy chińska seria 2 Gran Coupe (F78) z wydłużonym rozstawem osi zadebiutuje jeszcze w 2024 r. lub na początku przyszłego roku.

REKLAMA

Miniaturowych braci też nie ominą nowości

Dyrektor generalny BMW odwoływał się wyłącznie do marki macierzystej, ale oczekuje się, że także Mini wprowadzi dodatkowe modele. Mowa o 5-drzwiowym hatchbacku z silnikiem spalinowym (F65) i trzech modelach John Cooper Works. Elektryczny 3-drzwiowy hatchback serii J01 zostanie poddany przeróbkom spod szyldu JCW wraz z trzydrzwiowym benzynowym hatchbackiem F66 i elektrycznym crossoverem Aceman. Kolejne Mini Cabrio (oznaczone F67) z silnikami spalinowymi również ma zadebiutować w 2024 r. Na elektryczny kabriolet musimy jednak poczekać do około 2027 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA