REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Produkcja Volkswagena ID.Buzza wstrzymana. Ruszyła niecały miesiąc temu

Volkswagen ID.Buzz nie trafił jeszcze na ulice... a czekający na niego muszą uzbroić się w cierpliwość. Z powodu problemów z akumulatorami, produkcja została wstrzymana.

27.06.2022
15:18
tesla w niemczech
REKLAMA
REKLAMA

Widzieliście już na żywo Volkswagena ID.Buzza? Ja – niestety – jeszcze nie. Żałuję, bo jestem tego wozu bardzo ciekawy. Na zdjęciach wygląda rewelacyjnie, podoba mi się ten styl. Niby retro, a jednak bardzo nowoczesny.

Niestety, to może wymagać trochę czasu

Volkswagen ID.Buzz ceny

Produkcja modelu VW ID.Buzz ruszyła oficjalnie drugiego czerwca w zakładzie w Hanowerze. Niestety, teraz została wstrzymana. Teoretycznie, przerwa w produkcji ma potrwać tylko tydzień. Jak zwykle w przypadku takich problemów, wszystko może się przedłużyć. Tym razem – co może wydawać się zaskakujące – wcale nie chodzi o problemy z dostępnością półprzewodników czy innych elementów, które obecnie są w branży motoryzacyjnej na wagę złota.

Jak podaje Hannoverische Allgemeine Zeitung, winę za wstrzymanie produkcji ponoszą akumulatory – a dokładniej ich nowy dostawca. Firma, której nazwy nie podano, dopiero zaczęła współpracę z Volkswagenem. ID.Buzz to pierwszy i jak na razie jedyny samochód, do którego dostarczała elementy. W planach miało być rozszerzenie współpracy. Teraz zapewne stoi pod znakiem zapytania.

Volkswagen ID.Buzz może mieć wadliwe moduły akumulatora

Według nieoficjalnych informacji, niektóre moduły akumulatora mogą nie spełniać standardów. To wpływa na wydajność sprzętu, a co za tym idzie – zasięg elektrycznego vana może być niższy niż zakładany.

Co teraz musi zrobić Volkswagen? Na szczęście ID.Buzz powstaje na platformie MEB. To oznacza, że jest konstrukcyjnie zbliżony do wielu innych modeli. Dzięki temu podmienienie akumulatorów na takie pochodzące od innego – bardziej sprawdzonego – dostawcy nie powinno stanowić problemu. Jak na razie, wyprodukowano 500 sztuk modeli ID.Buzz, ale żadne z aut nie trafiło jeszcze do klientów. Problem został więc na szczęście zauważony dość szybko.

Volkswagen planuje produkować 15 000 sztuk ID.Buzza w tym roku

REKLAMA
id.buzz

W kolejnych latach ta liczba ma jeszcze bardzo mocno wzrosnąć i wynosić 130 000 egzemplarzy elektrycznego vana. Póki co, jak widać, trwa faza rozruchowa – tradycyjnie z drobnymi potknięciami, które nie omijają żadnego producenta.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA