REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Samochody używane

Toyota Land Cruiser z 2015 r. w cenie mieszkania. Za pół miliona możesz w niej zamieszkać

Na Otomoto pojawiła się wyjątkowo ciekawa Toyota Land Cruiser w postaci kampera od niemieckiej firmy Toms Fahrzeuge. Kosztuje jedyne 516 600 zł.

05.08.2021
9:28
Oto Toyota Land Cruiser jako kamper za ponad 0,5 mln zł na Otomoto
REKLAMA
REKLAMA

Toyota Land Cruiser już sama z siebie jest droga. Toyota Land Cruiser w niespotykanej w Europie wersji GRJ79, czyli pickup serii 70 z podwójną kabiną, jest nie tylko droga, ale również bardzo trudno dostępna, ponieważ import z krajów arabskich odbywa się tylko na indywidualne zamówienie. Jednak jeśli jest popyt, to jest i podaż – i tym sposobem w Niemczech nieźle radzi sobie firma Toms Fahrzeuge, która sprowadza do Europy kanciaste Land Cruisery i przerabia je na kampery.

To najdroższy egzemplarz Land Cruisera na Otomoto. Kosztuje tyle co niezłe mieszkanie w mieście innym niż Warszawa: 516 600 zł. Można oczywiście uznać, że osoby zainteresowane takim pojazdem mają już mieszkanie i nie muszą ciułać na wkład własny do kredytu. Auto ma 3 miejsca, czyli nadaje się dla rodziny z dzieckiem wiodącej życie nomadów, pod warunkiem że są odpowiednio zamożnymi nomadami. Land Cruiser z ogłoszenia przez 6 lat przejechał tylko 93 tys. km, dla jego sześciocylindrowego diesla 4.2 to właściwie zero.

Wyposażenie jest naprawdę niezwykłe

Unoszona alkowa, kuchnia, namiot rozkładany z tylnej części pojazdu, jest nawet przenośna toaleta. Wszystko, czego potrzeba, by jechać w jakieś odludne tereny i tam mieszkać w Land Cruiserze za 516 600 zł. Nie wątpię, że całość tej konwersji została wykonana z wielką dbałością o szczegóły i jest nadzwyczaj solidna. Zastanawiam się tylko nad użytecznością tego auta jako kampera. To znaczy w Afryce na pewno się sprawdzi, na Bliskim Wschodzie też, podobnie w Australii, bo tam ten model jest znany i w razie konieczności serwisu nie powinno być problemu. Trzeba tam tylko jeszcze dojechać, zapewne dość wolno, bo diesel 4.2 ma raczej ciężarowy charakter – niezniszczalny, ale o małej mocy. Spodziewam się, że cały Land Cruiser w tej postaci waży ze trzy tony na pusto.

Ale przejdźmy do ceny, czyli 516 600 zł

Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że to równowartość mieszkania, można złapać się za głowę. Można też mieć za to dopasionego kampera integralnego, i to fabrycznie nowego, a tu mówimy o aucie używanym. Jednak warto wejść na stronę Toms Fahrzeuge, ponieważ ta firma (w odróżnieniu od wielu innych producentów kamperów) podaje szczegółowe cenniki. Znajdziemy tam model „Worldcruiser 4”, czyli dokładnie Land Cruisera J79 z zabudową kempingową. W jego wyposażeniu znajduje się już to, co wypisano też w polskim ogłoszeniu, tj. kuchnia, bojler Elgena, przenośna toaleta, alkowa i inne tego typu. Cena nowego auta „na gotowo” to w przeliczeniu 682 500 zł. Czyli można powiedzieć, że oferowany w polskim ogłoszeniu wóz przez 6 lat eksploatacji stracił na wartości 166 tys. zł – oczywiście nie uwzględniając inflacji, podejrzewam że w momencie zakupu w 2015 r. był jednak nieco tańszy niż te prawie siedem stów.

REKLAMA

Niewątpliwie jest to oferta czekająca na wyjątkowego klienta – takiego, który bardzo chciałby mieć kempingowego Land Cruisera J79, ale zupełnie nie chce mu się czekać, aż Toms Fahrzeuge mu takiego zbuduje. Ciekawe, czy taka osoba istnieje. W sumie to nawet fajny wóz, ale podejrzewam, że dokładnie to samo można by mieć bez Tom's Fahrzeuge, zabudowując kamperem Hiluxa – za 1/4 tej ceny.

Zdjęcie z ogłoszenia – autor: Bartosz

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA