REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

A co tam Tesla kitra pod pokrowcem w rybki? Czyżby nowe modele?

Z okazji otwarcia nowej gigafabryki w Teksasie Tesla pokaże nowe modele. Na razie chowa je pod cudownymi pokrowcami w rybki.

07.04.2022
11:06
tesla nowe modele
REKLAMA
REKLAMA

Elon Musk wie jak zrobić show wokół zwykłego otwarcia fabryki. Już jutro wystartuje wydarzenie o uroczej nazwie Cyber Rodeo, które uświetni otwarcie gigafabryki w Austin w stanie Teksas. To właśnie tam będzie produkowany Model Y, który zostanie wyposażony w ogniwa 4680, które mają zmienić oblicze Tesli, tej Tesli.

Niektórzy mówią, że pierwszy człon nazwy Cyber Rodeo odnosi się do Cybertrucka, który jakiś czas temu znikł ze strony Tesli. Ten wyczekiwany przez świat elektryczny pickup został pokazany w 2019 roku, ale jego produkcja jest ciągle przekładana. Mówiło się, że otwarcie nowej fabryki będzie świetną okazją do rozpoczęcia produkcji elektrycznego pickupa. Zwłaszcza że od 2019 roku Elonowi wyrosła już konkurencja w tej dziedzinie motoryzacji — chociażby elektryczny Ford F-150 Lightning. Tymczasem okazuje się, że możemy zobaczyć znacznie więcej.

Tesla przywiozła do Austin nowe modele, które chowa pod pokrowcami w rybki

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia z nocnego przelotu nad fabryką, które wzbudziły duże zaciekawienie:

Użytkownicy szybko dostrzegli, że pod pokrowcami są samochody, których kształt nie pasuje do gamy modelowej producenta:

tesla nowe modele
Autor: Joe Tegtmeyer

Na górze mamy Cybertrucka i to w dwóch odsłonach, Poniżej w lewym rzędzie jest model Y, ale prawdziwą zagadką jest samochód pod jasnoszarym pokrowcem. Ma kształt roadstera, ale różni się od modelu z 2008 roku, więc jest to druga generacja. Tak, dokładnie ta, która jeszcze nie zdążyła zadebiutować, a już zniknęła ze stron Tesli. Czyżby szykował się wielki debiut wersji produkcyjnej? Czekamy na nią od 2017 roku, a co najlepsze — nie wiemy tak naprawdę, jak będzie dokładnie wyglądać.

nowe modele tesla

Elon Musk powiedział, że to, co widzimy na zdjęciu powyżej, znacząco różni się od wersji, która wyjedzie na drogi. Pod tajemniczym roadsterem jest jeszcze samochód, który przypomina kształtem Model Y, ale delikatnie się od niego różni, więc być może jest to jakaś jego wersja. Bardzo ciekawy egzemplarz skrywa się pod najpiękniejszym pokrowcem — tym w rybki. Nie mam bladego pojęcia, co to może być. Jest duży, trochę w klimacie Modelu X, ale nie ma lusterek i kształt się trochę nie zgadza. Szykuje się bardzo ciekawa impreza w Teksasie. Powiedziałbym wystrzałowa.

REKLAMA

Tesla Teslą, ale nadal nie znam odpowiedzi na najważniejsze pytanie:

Gdzie można kupić pokrowiec na samochód z motywem akwarium?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA