REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nareszcie, jest termin startu produkcji Tesli Cybertruck. Ford bije brawo

Amerykański gigant niestrudzenie zwalcza trudności związane z rozpoczęciem produkcji swojego rewolucyjnego modelu. Auto wyjedzie na drogi jakieś cztery lata po premierze.

14.01.2022
18:16
Tesla cybertruck termin produkcji
REKLAMA
REKLAMA

Elon Musk nie chce sprawić zawodu swoim potencjalnym klientom – w końcu nie na darmo przyjął ponad 100 milionów dolarów w zaliczkach. Nie można powiedzieć, by zrobił to z chęci zysku – w grudniu ubiegłego roku Time wyceniał jego majątek na 266 miliardów dolarów, więc takie sto baniek to dla niego jak splunąć. Pieniądze zostały zebrane po to, by oszacować zainteresowanie klientów, przekalkulować moce produkcyjne i zadać kłam twierdzeniom Piotrka Baryckiego, że to projekt skazany na porażkę.

Auto pokazane w 2019 r. miało wyjechać na drogi w 2021 r.

Ale wiadomo jak jest, COVID, półprzewodniki, oskarżenia o zatruwanie środowiska, rasizm i wykorzystywanie seksualne, do tego prace nad Roadsterem, Semi i Cyberquadem. No i te modele, które są w sprzedaży, trzeba było też sukcesywnie poprawiać. Wszystko to i mnóstwo innych rzeczy złożyło się na to, że najpierw przesunięto datę rozpoczęcia produkcji na 2022 r., a potem informacja ta zupełnie zniknęła ze strony internetowej producenta. Dziś oficjalnie wiadomo, że... kiedyś będzie.

tesla pickup tesla cybertruck

A kiedyś to prawdopodobnie początek przyszłego roku

Do takich wiadomości dotarł Reuters powołując się na informacje uzyskane od „osoby zaznajomionej ze sprawą”, ale bez podania personaliów informatora. Podobno zespół odpowiedzialny za ten projekt pracuje nad zmianami rozwiązań i funkcjonalności, które sprawią, że Cybertruck będzie wyprzedzał swoją konkurencję.

tesla pickup tesla cybertruck

A ta rośnie i nie zasypia gruszek w popiele

Ford na wiosnę ruszy ze sprzedażą elektrycznego F-150, na którego przyjął już 200 tys. zamówień. Dokładnie tyle, bo potem wstrzymał przyjmowanie zamówień – CEO firmy, Jim Farley stwierdził, że trzeba najpierw zwiększyć moce produkcyjne, które na dziś wynoszą 80 tys. sztuk rocznie, a należałoby je podwoić. Pierwsi szczęśliwcy, którzy mieli okazję spróbować przedprodukcyjnych egzemplarzy, nie mogą się ich nachwalić.

Ford F-150 lightning
REKLAMA

Co będzie z Cybertruckiem i resztą gamy Tesli – oficjalnie dowiemy się być może 26 stycznia

Wówczas ma mieć miejsce kolejne spotkanie z inwestorami i Elon Musk ma zaprezentować oficjalne plany rozwoju marki. Być może usłyszymy też coś na temat zapowiadanego najtańszego samochodu tesli – Modelu 2. Tymczasem wartość rynowa Forda rośnie – coraz pierwszy w historii przekroczyła 100 miliardów dolarów. Czy Musk powinien się bać? No nie wiem, Teslę wyceniono na ponad bilion. Ale z tym giełdami to nigdy nic nie wiadomo. No i każdy dzień opóźnienia Cybertrucka to większa szansa na sukces Izery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA