REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

To nie kant. Tesla Cybertruck dostępna w podwarszawskich Ząbkach

Tesla Cybertruck pojawi się w Europie - jak na razie w roli atrakcji. Najdziwniejszego pickupa na świecie będzie można obejrzeć również pod Warszawą, w dniach 19-22 czerwca.

30.04.2024
14:41
To nie kant. Tesla Cybertruck dostępna w podwarszawskich Ząbkach
REKLAMA
REKLAMA

Czy Tesla Cybertruck trafi do oficjalnej sprzedaży w Europie? Jeszcze niedawno postawiłbym dwa złote na to, że tak się nie wydarzy. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na to auto, by zauważyć, że niekoniecznie pasuje do europejskich warunków i przepisów. Mniejsza już nawet z wysoką masą własną i gigantycznymi wymiarami - chodzi jednak przede wszystkim o ostre krawędzie. Nasze przepisy uniemożliwiają rejestrację i jazdę autom z ostrymi krawędziami, a właśnie takie wyróżniają Cybertrucka.

Tesla Cybertruck w Polsce - czy to możliwe?

Marka zapowiada jednak, że samochód będzie można - jak na razie - w Europie obejrzeć. Podczas cyklu wydarzeń o nazwie Cybertruck Odyssey kosmiczny pickup będzie dostępny do oglądania w ponad 100 miejscach w Europie i okolicach. Pojawi się m.in. w Berlinie (to już zaraz), we Włoszech, Hiszpanii, a także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Katarze. Dotrze nawet na Islandię. Zagości w salonach marki lub podczas różnego rodzaju wydarzeń związanych z motoryzacją czy technologią.

tesla aplikacja cybertruck
POV: jesteś w Ząbkach.

Tesla Cybertruck w Polsce pojawi się w dniach 19-22 czerwca. Egzemplarz pokazowy zostanie ustawiony w salonie Tesli w Ząbkach pod Warszawą. Przy okazji będzie można przejechać się też pozostałymi modelami marki (sam Cybertruck niemal na pewno nie będzie dostępny do jazdy, a jedynie do oglądania), nie zabraknie poczęstunku i napojów. Przewiduję tłumy i kolejki.

Cybertruck zagościł już nawet na stronie Tesli

O ile wszelkie racjonalne argumenty każą podejrzewać, że Cybertruck do Europy nie trafi, o tyle w przypadku Tesli należy spodziewać się wszystkiego. Z jednej strony, „trasa koncertowa” Cybertrucka służy zapewne do promocji marki i zachęcania do wizyty w salonach (ktoś wpadnie obejrzeć pickupa, da się namówić na jazdę Modelem 3 albo Y i potem podpisze umowę…). Z drugiej, model pojawił się już oficjalnie (choć oczywiście bez cen i szczegółów) na europejskich stronach Tesli.

Czytaj również:

REKLAMA

Czy to zwiastun debiutu na Starym Kontynencie? Czy Tesla Cybertruck w Polsce stanie się rzeczywistością, w dodatku legalną? Zobaczymy. Ja wciąż wątpię.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA