REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Wiemy już wszystko. Tesla Cybertruck doczekała się premiery. Obrażano tam Porsche

NARESZCZIE! Po latach oczekiwań Tesla Cybertruck miała pełnoprawną premierę, można ją teraz konfigurować online i zamawiać. Elon Musk umie w reklamę.

01.12.2023
10:01
tesla cybertruck
REKLAMA
REKLAMA

Po latach obietnic, odkładania terminu premiery, zbieraniu zamówień na nieistniejący samochód, w końcu wydarzyła się wiekopomna chwila. Nie będę kopał w Teslę, bo to z góry skazane na niepowodzenie. Jej wyznawcy po prostu często czują na twarzy deszcz, niezależnie czy świeci słońce, czy nie. Przejdźmy zatem do konkretów i tego jak się powinno pokazywać samochody.

Więcej o Tesli Cybertruck znajdziecie w tych wpisach:

Na pewno myślicie, że premiery samochodów powinny odbywać się w kulturalnej atmosferze, w wieczorowych strojach, z kieliszkiem szampana w ręku. Prowadzący uśmiecha się, mówi, że produkt jest lepszy od konkurencji, ale nie podaje jej, bo to niegrzeczne. Wszyscy są mili. I właśnie takiej premiery nie było. Była za to kompletna jazda bez trzymanki. Jeżeli kiedykolwiek przestałem kochać Elona Muska, to po wczorajszej premierze moje uczucia odżyły. Zacznijmy od trzęsienia ziemi, a później zagęścimy.

Tesla Cybertruck sprawia, że nowe Porsche 911 jest szybsze

Porsche 911 to ikona, legenda i jeżeli ktoś chce z tym dyskutować, to proponuję zmienić hobby z motoryzacji na szydełkowanie. Elon Musk postanowił wczoraj zakpić z tego wzorca samochodu sportowego.

Później zaczęło się roić jeszcze mocniej. Tesla Cybertruck ma pod względem możliwości holowania bić kultowego Forda F-350. Tłum w ekstazie.

Nie zapomniano o obowiązkowym wyposażeniu na rynek najbogatszego kraju trzeciego świata - kuloodpornych szybach.

Oglądałem jak najlepsze kino. Wspaniałe, ale przejdźmy do konkretów

Klienci będą mogli kupić jedną z trzech wersji - z napędem na tył o zasięgu 402 km, 6,7 s do setki oraz maksymalnej prędkości 180 km/h. Ta wersja będzie dostępna dopiero w 2025 roku.

tesla cybertruck

Kolejną jest ta z napędem na wszystkie koła i mocą 600 KM. Ma zasięg 547 km, przyspieszenie do setki zajmuje jej 4,3 s, prędkość maksymalna jest taka sama jak w podstawowym modelu, ale zdolności holownicze rosną z 3402 kg do 4990 kg. Waga tego dzika to uczciwe 2995 kg, ma pojemność ładownicza 3423 l.  Prześwit to aż 433 mm. Długość to prawie 5,7 m. Tesla obsługuje ładowanie z mocą do 250 kW.

tesla cybertruck

Na szycie gamy czai się bestia, a konkretnie Cyberbeast, która ma trzy elektryczne silniki o łącznej mocy 845 KM. Samochód ma 515 km zasięgu, 2,7 s do setki, 209 km/h prędkości maksymalnej. Waga rośnie do 3104 kg, ale pozostałe wartości pozostają bez zmian.

tesa cybertruck

Deklaracje minęły się z rzeczywistością

Miał być zasięg 800 km, jest 547 km w najlepszym wypadku. Miała być cena startowa mniejsza niż 40 000 dolarów, mamy 60 990 dolarów za wersję z jednym silnikiem, 79 900 dolarów za AWD i 99 900 dolarów za Cyberbeast. Jednak jestem pewien sukcesu Tesli, bo podobno na ten model czeka 2 miliony osób. Tak się sprzedaje marzenia.

tesla cybertruck
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA