REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Targi w Genewie odwołane. Przez koronawirusa. Już oficjalnie

Rząd Szwajcarii wydał zakaz organizowania imprez masowych do 15 marca. Targi zostały oficjalnie odwołane.

28.02.2020
11:30
targi w genewie 2021
REKLAMA
REKLAMA

Red. prow. zapowiadał, że tegoroczny salon genewski będzie najlepszym w historii. Wygląda na to, że jednak się mylił. W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd Szwajcarii zakazał organizowania imprez masowych, w których miałoby uczestniczyć więcej niż 1000 osób. A jak się łatwo domyślić - na targi samochodowe do Genewy przyjeżdżało ich zawsze o wiele więcej. Zakaz póki co ma obowiązywać do 15 marca.

To efekt informacji o pierwszych potwierdzonych przypadkach zachorowania, które spływają ze Szwajcarii od wtorku. We czwartek liczba potwierdzonych zarażeń wzrosła do 9. Władze podjęły taką decyzję z nadzieją, że pomoże ona zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. To pierwszy taki przypadek w historii tego kraju.

UPDATE: Targi odwołane oficjalnie

Informacja o tym pojawiła się już na stronie organizatora eventu. Jeszcze wczoraj organizatorzy zapewniali, że impreza odbędzie się zgodnie z planem. Jak się można domyślać, zorganizowanie takiego przedsięwzięcia wiąże się z ogromnymi kosztami, a jego odwołanie może oznaczać straty finansowe, których organizator może nie być w stanie udźwignąć, jeżeli nie zabezpieczył się wcześniej odpowiednią polisą ubezpieczeniową. 

Jednak w tej sytuacji decyzję podjęto za organizatora. 

Jedni boją się epidemii koronawirusa, inni są przerażeni epidemią paniki przed koronawirusem, ale trzeba przyznać, że w obecnej sytuacji decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji targów w Genewie wydaje się bardzo rozsądna. Niezależnie od rozwoju sytuacji, póki co dobrze jest dmuchać na zimne. Biorąc pod uwagę setki tysięcy odwiedzających oraz sposób rozprzestrzeniania się wirusa, na imprezie mogli pojawić się nosiciele nieświadomi tego, że są zarażeni.

REKLAMA

Tymczasem musimy przygotować się na wysyp premier online.

O tym, czego można się spodziewać podczas tegorocznych targów pisaliśmy już jakiś czas temu. Codziennie dodajemy nowe przecieki i informujemy o oficjalnych premierach. A tych na ten rok przewidziano całkiem sporo. Żałujemy, że nie będziemy mieli możliwości opowiedzieć Wam o nich w relacji prosto z targów, ale jednocześnie mamy nadzieję, że targi genewskie przetrwają ten cios i odbędą się w przyszłym roku. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA