REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Oficjalnie: Łódź to taka dziura, że wsysa niewinne samochody. Jej ofiarą padło Renault Twingo

Remont wiaduktu w Łodzi pochłonął niewinne Renault Twingo. Co się dzieje z tą miejscowością? Czy to polskie miasteczko Twin(go) Peaks?

10.01.2024
8:31
remont wiaduktu w łodzi
REKLAMA
REKLAMA

Być może to moje ostatnie słowa, które do was kieruję, bo w naszej redakcji jest niezwykle silna frakcja osób z doświadczeniem Łodzi. Poczynając od mojego wydawcy Krzysztofa Kaźmierczaka, a to dopiero początek, bo przecież stamtąd jest również Adam Bednarek, którego możecie poczytać na łamach Spider's Web. A i jak poszukam, to znajdę więcej ludzi, którzy z niezrozumiałych dla mnie powodów przez chwilę mieszkali w Łodzi. Dlatego trochę się boję, bo po tym, co tutaj przeczytają, może obudzić się w nich lokalny patriotyzm i będę musiał zacząć uważać, poruszając się po ulicach, na pojazdy na łódzkich tablicach... Ale ktoś musi w końcu powiedzieć to głośno. Łódź to dziura. I to dosłownie.

Więcej o tym specyficznym mieście przeczytacie w tych artykułach, ale lepiej zapnijcie pasy:

Remont wiaduktu w Łodzi potwierdza, że ta miejscowość to dziura

Aktualnie miasto jest rozkopane, asfalt leje się na lewo i prawo, trzeba uważać, żeby nie wpaść do jednej z licznych dziur. Ale nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że jesteś bezpieczny, że zaparkowałeś samochód i nic mu nie grozi, to Łódź i tak daje o sobie znak, jak miłość w piosenkach wieszcza Martyniuka.

REKLAMA

Zobaczcie sami. Biedne Twingo, jeszcze niedawno jeździło po łódzkich ulicach, wpadło w pułapkę, a teraz zostało wessane do dziury, która powstała przy okazji remontu wiaduktu na Przybyszewskiego (zobaczcie w jakim sposób łodzianie określają położenie wiaduktów). Pech chciał, że błoto zamarzło i biedne Twingo zostało uwięzione. Nie da się go ruszać aż do poprawy pogody. I tak się toczy życie w tej Łodzi. Jednego dnia sobie beztrosko hulasz po ulicach, drugiego zostajesz złapany i uwięziony. Zapewne zastanawiacie się, jak tam znalazło się to Twingo. Też się zastanawiam i mam tylko jedną odpowiedź - świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia. Nie widzę innego wytłumaczenia dla pozostawienia w błocie swojego samochodu. Kto wie, może wiosenne roztopy pozwolą nam odkryć tajemnicę Twingo (Peaks). W międzyczasie odradzam wędrówki do tego miejsca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA