REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości /
  3. Ciekawostki

Jakiś geniusz zdążył już popsuć Poloneza na minuty. Jazdę bokiem przerwała policja

Poloneza Caro, który w tym miesiącu dołączył do floty firmy Panek trafił właśnie do serwisu. Jakiś geniusz wpadł na pomysł, że potrenuje nim jazdę bokiem. Teraz poniesie koszty remontu.

21.10.2018
17:12
polonez caro carsharing
REKLAMA
REKLAMA

Nie wiem, jakim trzeba być dzbanem, żeby wypożyczyć sobie Poloneza na minuty tylko po to, żeby go poupalać na jakimś parkingu. Nie chcę tu dywagować na temat tego, czy to jest jakaś nasza wrodzona cecha narodowa, czy ogólnoświatowy trend, ale dość często widzę, jak ludzie zupełnie nie szanują wypożyczonych rzeczy.

W sezonie rowerowym, na mojej najbliższej stacji Veturilo zawsze stoi kilka rowerów, które wyglądają jakby brały udział w jakichś kaskaderskich treningach. Tak samo bardzo często widuję, w jaki sposób traktowane są niektóre, wypożyczone na minuty auta w Warszawie. Zresztą dzisiejsza historia jest tego najlepszym przykładem.

Polonez Caro firmy Panek CarSharing został dziś driftowozem.

polonez caro carsharing

Ktoś bowiem wpadł na pomysł, że taniej niż zakup jakiegoś tylnonapędowego gruza do dryftów, wyjdzie mu wypożyczenie Poloneza Caro, który w tym miesiącu pojawił się we flocie firmy Panek. Genialny pomysł zawiódł jednak, kiedy okazało się, że zamontowany w Polonezie system do zdalnego monitoringu jest w stanie wykryć, kiedy ktoś obchodzi się z nim brutalnie.

Nie wiemy ile dokładnie trwała nauka jazdy bokiem, ale przerwana została w dość spektakularnym stylu. Na miejscu razzem z ekipą techniczną firmy Panek pojawiła się policja. Amator driftingu został ukarany grzywną w wysokości 1000 zł oraz poniesie ewentualne koszty naprawy Poloneza. O dożywotnim zakazie korzystania z usług firmy Panek nie wspomnę.

Jeśli ktoś nadal poluje na przejażdżkę Polonezem Caro, którego da się odpalić mobilną aplikacją, musi poczekać aż samochód wróci z warsztatu. Wypożyczalnia nie poinformowała na razie, czy doszło do jakiegoś poważnego uszkodzenia. W oficjalnej informacji na facebookowym proflu firmy Panek możemy przeczytać tylko tyle:

— Poloneza naprawimy tak szybko, jak to tylko będzie możliwe i powiadomimy Was o zakończonych pracach.

Szkoda Poloneza. Jak mówi mem: this is why we can't have nice things.

polonez caro carsharing
REKLAMA

Na miejscu wypożyczalni zafundowałbym Polonezowi gruntowny przegląd i wymianę każdej, nawet delikatnie zużytej części, na koszt antybohatera dzisiejszego tekstu. Skoro niektórzy ludzie sami z siebie nie potrafią uszanować wypożyczonych rzeczy, to może nie będą tego robić ze względu na konsekwencje związane z takim podejściem. Jazda bokiem 25-letnim Polonezem to już w ogóle ekstremalny przypadek, ale nie jest to jedyny, źle traktowany samochód na minuty.

Co chwilę widzę, jak jakaś biedna Toyota Yaris z logo Panek CarSharing rusza spod świateł tak, jakby komuś, kto ją wypożyczył wydawało się, że bierze udział w wyścigach na ćwierć mili. Szkoda, bo potem taki samochód po przejściach wypożycza ktoś normalny i po kilku takich egzemplarzach zraża się do całej usługi. Ja właśnie przez to nie korzystam już z Veturillo. Dlatego, jeśli marzy wam się przejażdżka Polonezem, to chyba trzeba się pospieszyć. Może się okazać bowiem, że nie przetrwa on zbyt długo, jako flotowe auto.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA