REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Tak wygląda Polestar 3. Będzie droższy i bardziej ekskluzywny od nowego Volvo XC90

Polestar 3, czyli duży, elektryczny SUV, będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu 600 kilometrów. Ma być szybki i sportowy, jak na swoją klasę.

08.06.2022
8:07
polestar 3
REKLAMA
REKLAMA

Marka Polestar powoli, ale konsekwentnie rozbudowuje swoją gamę modelową. Nie oferuje – i nigdy nie oferowała – po prostu przerobionych Volvo z innym znaczkiem (choć kiedyś Polestar był nazwą mocnych wersji szwedzkiej marki). Stawia na osobne modele.

Ale w gamie nie miała SUV-a

W 2021 roku nabywców znalazło 29 000 egzemplarzy Polestarów. Już w 2025 r. marka planuje sprzedać dziesięć razy tyle aut. Nie dokona tego bez powiększenia oferty – zwłaszcza o SUV-a. Klienci kochają SUV-y i nic nie wskazuje na to, by mieli przestać.

Dlatego w planach jest Polestar 3. To duży samochód, który będzie zbudowany na tej samej platformie, co kolejne Volvo XC90. Ma być jednak od niego wyżej pozycjonowany i mieć takie silniki, których w „Dziewięćdziesiątce” się nie dostanie.

Polestar 3 ma być szybki

Korzenie marki są sportowe i każdy kolejny model powinien wyróżniać się osiągami i prowadzeniem – trochę w kontraście do rodzinnego i spokojniejszego Volvo. Nie inaczej ma być w przypadku modelu Polestar 3. Dokładnych danych dotyczących przyspieszenia ani mocy jeszcze nie podano. Szwedzka „Trójka” ma być prawdopodobnie dostępna co najmniej w dwóch wersjach silnikowych – z jednym i dwoma motorami. Ta druga – oczywiście odpowiednio droższa – ma zapewnić zasięg na poziomie 600 kilometrów według WLTP.

Jak będzie wyglądać Polestar 3?

polestar 3
Właśnie tak. Albo bardzo podobnie.

Jak na razie, ujawniono jedną wizualizację, by podgrzać atmosferę. Widać na niej linię boczną auta. To kawał wozu, ale opadająca linia dachu dodaje mu optycznej lekkości, bez efektu „garba” znanego z typowych SUV-ów coupe. Dość ciekawie może prezentować się przód wozu. Widać, że reflektory będą nietypowe. Z kolei z tyłu obędzie się raczej bez zaskoczeń.

REKLAMA

Kiedy Polestar 3 trafi na rynek? Produkcja pierwszych sztuk (w Stanach Zjednoczonych i Chinach) ma ruszyć na samym początku 2023 r. Oficjalna premiera odbędzie się jeszcze w październiku tego roku. Czy wóz będzie dostępny także w Polsce? W ramach swojej ekspansji, firma Polestar zamierza otworzyć sprzedawać wozy co najmniej w 30 krajach. Mamy więc szanse.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA