REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Mazda CX-5 przeszła mały lifting. Taki tyci tyci. Liftindżek

Zmiana roku modelowego to doskonała okazja do wprowadzenia nowych rozwiązań – Mazda to wie i zaprezentowała garść nowinek w CX-5. 

14.09.2021
14:37
Mazda CX-5 lifting
REKLAMA
REKLAMA

Japońscy producenci chyba się dogadali, bo tego samego dnia Toyota pokazała odświeżony model RAV4, a Mazda – CX-5. W żadnym z powyższych nie ma mowy o jakichś poważnych zabiegach odmładzających – ot garść zmian z okazji wprowadzenia do produkcji nowego rocznika modelowego.

Mazda CX-5 lifting

Wygląda na to, że ta garść w przypadku Mazdy jest hojniejsza niż w Toyocie, bo sporo jest zmian, których nie widać

W komunikacie prasowym można przeczytać o udoskonalonej konstrukcji nadwozia, zawieszenia i foteli oraz redukcji poziomu hałasu, szczególnie podczas jazdy po nierównych nawierzchniach, takich jak żwir. Do tego w niektórych poziomach wyposażenia z napędem i-Activ AWD dostępny jest tryb Off-Road, „który sprawia, że prowadzenie na nieutwardzonych i śliskich nawierzchniach staje się pewniejsze”.

Mazda CX-5 lifting

Odświeżona Mazda CX-5 – zmiany w wyglądzie

Te też trudno dostrzec na pierwszy rzut oka, ale po chwili można się zorientować, że reflektory zyskały nowy układ elementów świetlnych, inaczej wypełniony jest przedni wlot powietrza, a zderzak zyskał nowy kształt. Do tej pory CX-5 wyglądało tak:

mazda cx-5 test

Mazda wprowadziła też dwie nowe wersje wyposażenia – Homura i Newground. Tu oddam głos producentowi, sam najlepiej wie, czym się charakteryzują obie wersje. A zatem:

„Linia Newground charakteryzuje się srebrnym wykończeniem zderzaka przedniego i tylnego oraz listew drzwiowych, czarnymi obudowami lusterek, zielonymi akcentami kolorystycznymi w przednim grillu oraz 17 lub 19-calowymi felgami. We wnętrzu znajduje się zamszowa tapicerka wykończona zieloną nicią i obudowami kratek wentylacji w tym samym kolorze.”

Na zdjęciach wygląda to tak:

Mazda CX-5 lifting

„Wersja Homura wyróżnia się sportowym, błyszczącym czarnym wykończeniem przedniego grilla, charakterystycznego skrzydła, dolnej części zderzaka, nadkoli, listew drzwiowych i lusterek drzwiowych, nadając nadwoziu naprężony, atletyczny wygląd. 19-calowe felgi aluminiowe pokryte są czarnym lakierem metalicznym, a wlot powietrza zawiera czerwone akcenty. Czerwone przeszycia zdobią czarne skórzane fotele, kierownicę, dźwignię zmiany biegów i panele boczne drzwi.”

I znowu – oto zdjęcia:

W kabinie odświeżonego CX-5 z pojawił się moduł bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego, a dwuczęściowa płyta podłogowa przestrzeni bagażowej i próg załadunkowy bagażnika znajdują się na tym samym poziomie, co ułatwia wkładanie przedmiotów. W wersji Newground wykładzina bagażnika dostała powłokę odporną na zabrudzenie do przewożenia mokrych lub brudnych przedmiotów.

Mazda CX-5 lifting

Na liście wyposażenia Mazdy CX-5 pojawiły się nowe rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa i komfortu

Mamy na niej system wspomagający jazdę w korku, który pomaga ograniczyć zmęczenie kierowcy, wspomagając operowanie pedałem gazu, hamulca i kierownicą. A matrycowe reflektory LED zostały zmodyfikowane w celu zapewnienia lepszej kontroli nad strumieniem światła.

REKLAMA

Pierwsze auta z nowej serii trafią do salonów w styczniu przyszłego roku.

I to wszystko, co wiemy o nowej Maździe CX-5. Wybaczcie brak bardziej kwiecistych opisów, uznałem, że taka nijaka forma będzie idealnie pasowała szaro-beżowego klimatu zdjęć prasowych modelu w nowym kolorze Zircon Sand.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA