REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Tak wygląda następca Tesli. Elon może pakować frunka

Jednego Tesla powinna się bać: tego, że kiedyś przestanie być najbardziej pożądanym elektrycznym samochodem świata.

12.08.2020
12:13
następca Tesli HiPhi 1
REKLAMA
REKLAMA

Wtedy wszystko przepadnie. Wyśrubowana do granic niemożliwości wartość akcji spadnie szybciej niż perseidy. Na polu walki o pieniądze klientów zostanie tylko słynny z dużego ekranu i rozgadanego Prezesa elektryczny samochód, wyjeżdżający z fabryki, w której średnio przejmują się kontrolą jakości. Każda gwiazda kiedyś przygasa, a na jej miejsce wyrasta nowa i nie mów mi, że phi, to jeszcze nie teraz. HiPhi 1 błyszczy i wygląda jak następca Tesli.

następca Tesli HiPhi 1
Źródło: CarNewsChina

Human Horizons i jej HiPhi 1

Human Horizons to firma, HiPhi 1 to nazwa ich pierwszego modelu. O tym, jak bardzo będzie wszystkomający możecie przeczytać tutaj. Warto zapamiętać co naobiecywali.

następca Tesli HiPhi 1

Od tamtej pory nowych informacji wiele nie przybyło, ale jedna wystarczy. Te zdjęcia przedstawiają wersję produkcyjną HiPhi 1. A to już coś w świecie, gdzie wiele przełomowych projektów nigdy nie wychodzi poza obręb obrazka.

Jeśli Human Horizons spełnią choć połowę ze swych zapowiedzi, to końcowy produkt będzie znakomity, a fani elektrycznych samochodów mogą liczyć na nowy obiekt pożądania. Z atrakcyjnego wyglądu właśnie się rozliczyli.

Bardziej niż Tesla

Tesla ma wielki ekran? Proszę bardzo, HiPhi 1 ma jeszcze większy, właściwie jest jednym wielkim ekranem. W Tesli można dostać mandat za sterowanie wycieraczkami za pomocą ekranu? W HiPhi 1 jest szansa na jeszcze więcej mandatów. Może dostaniemy jakiś za sterowanie temperaturą wnętrza z wykorzystaniem panelu dotykowego na drzwiach.

następca Tesli HiPhi 1

Tylne drzwi z Modelu X też przestają być atutem. HiPhi 1 do koncepcji unoszonych skrzydeł dokłada otwieranie pod wiatr i skrzydlaty dach, oczywiście szklany. Może nawet ma to jakąś wartość użytkową, na przykład przy wsiadaniu na fotele ostatniego rzędu. HiPhi 1 będzie miał sześć miejsc, po dwa w trzech rzędach.

Nie podoba ci się mydlany przód Tesli? Pierwszy samochód Human Horizons oferuje innego rodzaju design. Jest po europejsku, dużo pociętych płaszczyzn i biegnący w poprzek pas świateł. W sam raz na nocne przejażdżki by pochwalić się przed kolegami elektrycznym samochodem, którego jeszcze nikt nie ma.

HiPhi 1 i Microsoft

Nikt nie stawiał na elektryczne samochody, Tesla szła pod prąd. Nikt też nie stawiał na chińskie elektryczne samochody, a proszę co udało się im stworzyć. Human Horizons współpracuje z Microsoftem, chce rozwijać system sztucznej inteligencji. Samochód ma sam myśleć i wyprzedzać postrzeganie kierowcy. Pożyjemy zobaczymy, na razie padły kamery po bokach.

następca Tesli HiPhi 1

To chyba akurat dobrze, bo kamery zamiast lusterek to rozwiązanie, do którego trudno się przyzwyczaić. Wersja produkcyjna ma normalne lusterka, co nie przeszkodziło HiPhi 1 osiągnąć współczynnik Cx o wartości 0,28. Ten chiński samochód elektryczny rozpędzi się do setki w 3,9 sekundy, dzięki Cx i dwóm elektrycznym silnikom o mocy 268 KM każdy.

Następca Tesli to HiPhi 1

Nie można już powiedzieć, że Chińczycy wszystko bardzo udatnie kopiują. Chińczycy bardzo udatnie prześcignęli inne kontynenty, przynajmniej w produkcji elektrycznych samochodów. Następca Tesli musi pochodzić z Chin, tam najlepiej wyczuwają czego chcą klienci. Może właśnie patrzymy na samochód, który zdetronizuje markę kalifornijskiego producenta. To całkiem możliwe, skoro kupuje się oczami.

Human Horizons HiPhi1 ma pojawić się rynku w pierwszej połowie 2021 roku. Na razie w Chinach, ale cały świat stoi otworem, zupełnie jak unoszony dach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA