REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Najpopularniejszy samochód na świecie otrzymał ulepszenia. Corolla dostanie nawet jeden bajer od Panasonica

Kiedy ma się w ręku takiego asa sprzedażowego jak Corolla, to jakiekolwiek zmiany należy przeprowadzać z dużą dozą ostrożności, tak aby nikogo nie zniechęcić. Dlatego udoskonalenia w nowej Corolli są istotne, ale dość subtelne. To taka aktualizacja.

14.10.2023
8:01
Toyota Corolla 2024
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany dotyczą wszystkich wersji nadwoziowych. Oznacza to, że otrzymają je Toyota Corolla Hatchback, Sedan i TS Kombi. W pojazdach z roku modelowego 2024 zadebiutuje raptem kilka nowości. Np. po raz pierwszy będzie dostępny inteligentny kluczyk cyfrowy Smart Digital Key kompatybilny z systemami operacyjnymi Apple i Android. Druga nowość to system oczyszczania powietrza nanoe X™, stworzony w celu ochrony zdrowia i komfortu pasażerów. System oczyszcza powietrze w kabinie samochodu eliminując wirusy, bakterie i niepożądane zapachy. Toyota wprowadza również nowe lakiery i zaznacza, że klienci będą mieli do wyboru odważną opcję o nazwie Super Green.

Toyota Corolla 2024

Corolla otrzyma Smart Digital Key. Co to jest?

Nowa funkcja oferuje użytkownikom możliwość korzystania z pojazdu poprzez zintegrowanie dostępu ze smartfonami z systemami operacyjnymi Apple i Android. Smart Digital Key umożliwia utworzenie do pięciu profili użytkowników, dzięki czemu dużo łatwiej ma wyglądać proces współdzielenia pojazdu z członkami rodziny lub znajomymi. Koncern zaznacza, że wśród funkcjonalności jest również opcja udzielenia dostępu do auta np. mechanikom czy służbom ratunkowym. Rozwiązanie będzie też przydatne w firmach świadczących usługi carsharingu. Uruchomienie usługi planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

Toyota Corolla 2024

Żeby skorzystać z funkcji otwierania i zamykania samochodu, nie trzeba uruchamiać specjalnej aplikacji - wystarczy mieć przy sobie smartfon z aktywnym profilem Smart Digital Key. Roczny abonament Smart Digital Key jest darmowy. Nowa

będzie standardem w wersji Style, a w Corolli z nadwoziami Hatchback i TS Kombi będzie dostępna jako opcja dodatkowa w wersji Comfort.

nanoe X™ od Panasonica

Panasonic mnie kojarzy się głównie z towarem na ciężarówce skradzionej w pierwszej części Szybkich i Wściekłych. Tak sobie myślę, że Toyota to chyba lubi ten film. To m.in. dzięki niemu Supra jest dziś legendą. Zagalopowałem się, przepraszam i już wracam do Corolli.

W miejskiej Toyocie debiutuje nowy układ klimatyzacji z technologią nanoe X™. To system stworzony przez markę Panasonic, który wprowadza tryliony cząsteczek wody o nanometrycznych rozmiarach do przepływu powietrza, zapewniając czystsze i zdrowsze środowisko wewnątrz pojazdu.

Więcej o samochodach Toyota w Autoblogu:

Zaraz zaraz, nanoe X™ to po prostu nawilżacz?

Toyota twierdzi, że nanoe X™ skutecznie tłumi aktywność szkodliwych bakterii i wirusów, neutralizuje pyłki, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Ponadto pomaga w zwalczaniu pleśni i dba o optymalny poziom wilgotności w kabinie samochodu - czyli jednak nawilżacz. Nanoe X™ jest dostępna w Corolli standardzie od wersji Style. Wyniki niezależnych badań laboratoryjnych potwierdzają zdolność rodników hydroksylowych do korzystnego oddziaływania na powietrze w zamkniętych przestrzeniach, a więc babcia miała rację włączając nawilżacz, jak byłem chory. Przyznajcie się, kto wsadzał głowę w tę chmurkę mokrego powietrza?

Toyota Corolla 2024

Na koniec Corolla dostanie dwa nowe kolorki

REKLAMA

Dla fabryk zmiana palety kolorów to konieczność poważnych zmian w lakierni i dlatego producenci robią z tego takie wielkie halo. Ja akurat jestem z tych, co nie mają zbyt wielkich kolorystycznych wymagań i w każdej normalnej palecie samochodowej znajdę coś dla siebie. Ale Toyotę najwyraźniej kupują osoby wrażliwsze ode mnie na piękno barw, bo firma dodała do Corolli dwa kolory. W wersjach Hatchback i TS Kombi dostępny będzie metaliczny wariant Super Green (zdjęcia), który łączony jest z kontrastującym, czarnym dachem. W Corolli Sedan dostępny będzie elegancki lakier Precious Silver. W Corolli Hatchback i TS Kombi w wersji GR SPORT z pakietem Dynamic lusterka, dolne partie przedniego spojlera oraz listwy boczne pomalowane będą lakierem Liquid Black, który nada efekt satynowej czerni.

Ciekawe zmiany? Niby nic wielkiego, ale fajnie, że będzie nawilżacz powietrza i kluczyk w telefonie. Tę nową Toyotę Corollę z roku modelowego 2024 już można zamawiać, a pierwsze samochody trafią do klientów w pierwszym kwartale 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA