REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Jeden z najpopularniejszych chińskich sedanów wcale nim nie jest. To kupują Chińczycy

Chiny wciąż kochają sedany. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych sedanów wygląda tak.

02.03.2022
16:26
wyniki sprzedaży nowych samochodów w Chinach
REKLAMA
REKLAMA

To zaraz po nadwoziach typu SUV najpopularniejsze samochody w Chinach. Masz sedana jesteś gość, nawet jeśli nie siedzisz wysoko. Serwis Carnewschina przedstawił zestawienie 10 najchętniej kupowanych sedanów w Chinach w styczniu 2022 roku. Pozycja cztery to mój faworyt.

Niezłe liczby tam padają

W Chinach w styczniu 2022 roku udało się wyprodukować 2,42 mln samochodów. Czyli tak mniej więcej pięć razy więcej niż sprzedaje się nowych samochodów w Polsce przez cały rok. Rynek nieznacznie urósł w porównaniu z zeszłym rokiem. Chińczykom udało się w styczniu sprzedać 2,53 mln pojazdów, z czego 2,19 mln to były samochody osobowe.

W tym morzu motoryzacyjnego szczęścia doskonale jak zawsze mają się sedany. Zobaczcie, jak trzy lata temu kształtowała się pierwsza 10 najpopularniejszych modeli. Sedany trzymały się tam mocno i ta miłość nie słabnie.

Najpopularniejsze sedany w Chinach

Nissan Sylphy na miejscu pierwszym. Sedan i to Nissan - w Europie jakaś totalna egzotyka, w Chinach sprzedano tego w jednym miesiącu 50 tys. sztuk.

nissan sylphy

Nie mniejszą miłością cieszy się Volkswagen Lavida. Ten pełen życia sedan w 2018 roku był pierwszy, w styczniu 2022 doturlał się drugi z wynikiem 45,3 tys. sprzedanych egzemplarzy.

volkswagen lavida

Volkswagen Sagitar teraz jest trzeci, ale od zawsze walczy w pierwszej dziesiątce. 27,7 tys. sztuk to jego wynik sprzedażowy ze stycznia.

volkswagen sagitar

A teraz miejsce czwarte.

Wuling Hongguang Mini EV w roli sedana

Najwidoczniej chińska klasyfikacja pojazdów pozwala na zaliczenie tego auta do sedanów. Mini EV pojawiał się u nas wyjątkowo często, bo jest to jeden z najtańszych samochodów na tamtejszym rynku. Jego wartość mieści się w kwocie polskich dopłat do zakupu samochodu elektrycznego, bo Mini EV jest EV, czyli elektryczny.

mini ev

Nie dałbym złamanego grosza, za prawdopodobieństwo umieszczenia go w tym zestawianiu, a tu proszę, dzień dobry. Nie rozgrzesza go nawet wersja cabrio.

Dwa razy BMW

Pozostała szóstka najpopularniejszych sedanów w Chinach w styczniu 2022 roku przedstawia się tak.

REKLAMA
sedany w Chinach 2022
10 najpopularniejszych sedanów w Chinach w styczniu 2022 r.

BMW udało się umieścić w niej dwa swoje sedany, serii 3 i 5. Nie dziwi obecność Toyoty Camry i Volkswagena Bora, bo to stałe punkty programu pasma pod tytułem najpopularniejsze sedany. Jak widać pojemność bagażnika w sedanach nie liczy się w ogóle, skoro jeden z najpopularniejszych nie posiada go wcale.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA