REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Koniec cenionego modelu Volvo. Był chłop, nie ma chłopa

Volvo S60 było propozycją sedana segmentu D w gamie szwedzkiej marki przez ostatnie 24 lata. Niestety właśnie nadszedł jego koniec. Fabryka w Stanach Zjednoczonych ogłosiła, że przestanie produkować ten model wraz z końcem miesiąca. Następcy nie będzie.

18.06.2024
11:01
Volvo S60 T5 2019 test
REKLAMA

Pierwsze dwie generacje S60 powstawały w Europie oraz w Azji. Trzecia odsłona, która jest na rynku od 2019 roku, powstaje tylko w jednej placówce za oceanem. Niestety amerykańska fabryka w Ridgeville w stanie Południowa Karolina ogłosiła właśnie, że ostatnie egzemplarze S60 zjadą z taśm produkcyjnych jeszcze w czerwcu 2024 roku - takie informacje przekazał redakcji motor1.com rzecznik prasowy marki. Co dalej? Firma skupi się nowych modelach elektrycznych.

REKLAMA

Jak coś nie jest kompaktowym SUV-em to musi zginać

Dlaczego Volvo rezygnuje z sedana segmentu D? Bo klasyczne segmenty są wypierane przez SUV-y. Poza tym ostatnia generacja nie była w stanie stawić czoła konkurencji z Niemiec. Ale nie martwcie się - śmierć S60 to początek nowej ery. Na liniach produkcyjnych okupowanych do tej pory przez sedana pojawi się zupełnie nowy samochód. Samochód, który według Volvo będzie znacznie bardziej opłacalny dla marki, czyli EX90. To w pełni elektryczny, duży, rodzinny SUV z trzema rzędami siedzeń i akumulatorem o pojemności sięgającej nawet 111 kilowatogodzin. Tylko nie mówcie, że szkoda, bo i tak nie kupowaliście S60, a prawie każdy chętny na szwedzkie auto wychodził z salonu Volvo z kluczykami do XC60.

Do Volvo S60 mamy sentyment w Autoblogu

REKLAMA

To był jeden z pierwszych modeli, jakie przyszło nam testować. Najpierw Mikołaj jeździł czerwonym T5, a potem Piotr testował czarnego R-Designa. Żeby było śmieszniej, to wczoraj pisał do mnie znajomy, żebym mu powiedział coś o Volkswagenie Passacie B9, bo czas na nową służbówkę i musi pożegnać się ze swoim ukochanym S60. Nie spodziewałem się, że już następnego dnia będę żegnał ten model na dobre. 

Przypomnę, że w marcu 2024 roku żegnaliśmy się z Volvo wyposażonymi w silniki wysokoprężne. Ale ten czas leci...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA