REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Darmowe ładowanie samochodów elektrycznych dla uchodźców z Ukrainy. Greenway i trochę Tesla

Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych GreenWay wspiera Ukrainę. W Tesli wciąż tkwi potencjał.

28.02.2022
10:33
stacja greenway darmowa dla uchodźców
REKLAMA
REKLAMA

Do firm wspierających uchodźców z Ukrainy dołączają operatorzy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Podróż osób poruszających się samochodem elektrycznym będzie choć trochę łatwiejsza. Do wsparcia dołączyła również Tesla.

Sieć GreenWay - darmowe ładowanie dla obywateli Ukrainy

Przez dwa tygodnie od zeszłej niedzieli (od 27 lutego) sieć GreenWay będzie dostępna bez opłat dla uchodźców z Ukrainy. Przewidziane jest też wsparcie dla osób, które same oferują pomoc dla uchodźców z terenów objętych wojną. Mogą bezpłatnie ładować swoje elektryczne samochody po kontakcie z infolinią GreenWay: +48 58 325 10 77 lub na e-mail: [email protected].

Lista stacji dostępna jest w aplikacji GreenWay oraz na stronie driver.greenwaypolska.pl.

greenway darmowanie ładowanie dla Ukrainy

Tesla udostępnia jedną lokalizację

Mapa na stronie tesla.com nie pokazuje jeszcze tej informacji, ale inne źródła donoszą, że Tesla również zdecydowała się udostępnić (tylko) jedną lokalizację ze superchargerami - w Trzebowniskach w pobliżu Rzeszowa.

Adres to:

  • Nowa Wieś 41436-001 Trzebownisko
  • wsparcie telefoniczne (Tesla Support): 022 307 26 45

Bezpłatne ładowanie będzie dostępne dla wszystkich samochodów elektrycznych, nie tylko wyprodukowanych przez Teslę. Stacja znajduje w pobliżu autostrady A4. Pojazdy poruszające się autostradą od strony granicy powinny zjechać na wysokości drogi S19, korzystając z węzła Rzeszów-Wschód. W Trzebowniskach znajdują się cztery superchargery o mocy 150 kW, każdy posiada wtyczkę Tesli oraz CCS.

REKLAMA

W Polsce funkcjonuje 9 lokalizacji z superchargerami Tesli. Nie wiadomo, czy planowane są kolejne darmowe udostępnienia. W pobliżu autostrady A4 są jeszcze 3 takie miejsca, podobnie jak w przypadku autostrady A2.

Prosimy o rozsądne korzystanie z tych stacji ładowania.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA