REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Po co oni wydłużyli Dacię Duster? Odpowiedź cię zaskoczy (in minus)

Dacia Duster w wersji mega wydłuuuuuuuużonej została właśnie przyłapana przez fotografów. Niestety nie do końca jest to to, na co wciąż czeka wiele osób, czyli 7-osobowa Dacia Duster. 

21.03.2022
15:56
Dacia Duster silniki
REKLAMA
REKLAMA

W sumie to w ogóle nie jest to Dacia Duster, choć na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że jednak tak. W końcu przód wygląda prawie identycznie jak w pierwszej generacji tego popularnego w Polsce samochodu - po prostu ktoś podebrał sobie kilka części, a kto inny kilka dołożył. Tył też wygląda podobnie - no to przecież musi być Duster.

Sprawę trochę psuje profil auta, z tak monstrualnym słupkiem B, że na samą myśl o siedzeniu z tyłu mam ochotę przeprosić za napisanie w przeszłości, że w C-HR na kanapie było jakoś tak ciemnawo. Tutaj to dopiero musi być mrok i szatan - o ile w ogóle jest tam kanapa, co jest mało prawdopodobne, bo testowe auto, posiłkujące się nadwoziem Dustera, w obecnej wersji wygląda tak:

Ze zdjęć wynika, że miejsca siedzące są wyłącznie z przodu, a za nimi od razu znajduje się ścianka oddzielająca kierowcę i pasażera od tego, co jest z tyłu. Nie ma też tylnych drzwi, ale za to dostaliśmy monstrualne nadkola.

W efekcie powstało cudowne auto, które kiedyś chociażby dla żartu powinno trafić do sprzedaży w limitowanej edycji - dwumiejscowy, dwudrzwiowy, wydłużony Duster cargo. Cudowne.

Oczywiście to nie jest Duster, tylko elektryczny SUV od Alpine.

REKLAMA

Którego premiera jest na tyle odległa, że firma nie chce jeszcze pokazywać publicznie pokazywać nowego nadwozia - albo nie jest ono po prostu jeszcze gotowe. Dlaczego na platformie CMF-EV, na której bazować będzie model GT X-Over (serio, taka ma być nazwa), w sposób dość karkołomny rozciągnięto nadwozie pierwszej generacji Dustera? Tego niestety nie wiadomo, ale przynajmniej wyszło dość zabawnie.

Pewnie trochę mniej zabawnie będzie w momencie premiery Alpine GT-X-Over, bo będzie to po prostu kolejny elektryczny SUV, tym razem z nadwoziem w stylu coupe. A skoro już zasnęliście na samą myśl o takim pojeździe, to oby wam się przyśniła wydłużona Dacia Duster. Niech i nawet będzie 7-osobowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA