REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

Nowa Dacia Duster pickup i Suzuki Jimny pickup. Nie sięgajcie jeszcze po portfele, bo jest problem

Oto jak wygląda świeżutka Dacia Duster trzeciej generacji w wersji pickup oraz Suzuki Jimny w bardzo podobnej konfiguracji z dwiema parami drzwi i otwartą przestrzenią ładunkową.

06.04.2024
12:17
Nowa Dacia Duster pickup i Suzuki Jimny pickup. Nie sięgajcie jeszcze po portfele, bo jest problem
REKLAMA
REKLAMA

Dacia Duster w wersji pickup to nic nowego. Taki samochód istnieje od lat i to w niejednej wersji. Np. krótka, dwuosobowa odmiana pojawiła się na rynku w Rumunii pod nazwą Dacia Duster Pickup. To jednak nie wszystko, bowiem istnieje długa czterodrzwiowa wersja Dustera z paką. Ten model zrodził się, by zaspokoić potrzeby rynku południowoamerykańskiego i nazywa się Renault Duster Oroch. Więcej na jego temat znajdziecie tutaj.

To wszystko pięknie, ale do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji podziwiać najnowszego Dustera w wersji z wielką, otwartą przestrzenią ładunkową. Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ trzecia generacja dopiero pojawia się w sprzedaży i na wariacje na jej temat teoretycznie przyjdzie jeszcze czas. Na szczęście dla wszystkich żądnych zunifikowania oferty samochodowej na świecie i ograniczenia jej do jednego modelu - Dustera - pewien grafik stworzył wizję pojazdu idealnego w wersji pickup. Co prawda Theo Throttle nazwał swoje dzieło Renault i zasugerował, że mogłaby to być nowa wersja Alaskana, ale nie dajmy się oszukać - to nowa Dacia Duster Pickup, czy tam Oroch. Oto ona:

Prawda, że piękna?

Suzuki double cab pickup

Zwiedzanie instagramowego profilu Theo doprowadziło mnie do jeszcze jednego ciekawego odkrycia. Mowa o wizji Suzuki Jimny w wersji pickup z długim, czterodrzwiowym nadwoziem. Z Jimny pickup sytuacja jest podobna, jak w przypadku Dustera. Takie wersji były i są oferowane w różnych częściach świata. Dawno temu pisaliśmy nawet o krótkim Jimny pickup obecnej generacji oferowanym w Nowej Zelandii.

W przeszłości małego Suzuki nie brakuje pickupów i różnych niestandardowo zabudowanych egzemplarzy. W końcu ta niewielka terenówka od lat ciężko pracuje w różnych zawodach na całym globie. Jimny to nie jest tylko urocza, dzielna zabawka, choć w takiej roli widziałbym ją w np. swoim garażu.

Za bazę swojego projektu długiego pickupa Theo wziął 5-drzwiową odmianę Jimny, która już sama w sobie jest przewspaniała. A teraz zobaczcie, jak prezentuje się po kolejnym przedłużeniu rozstawu osi i dodaniu tylnej części ładunkowej z burtami zapożyczonymi od Jeepa Gladiatora. To render jest naprawdę wspaniały! Oto jak się prezentuje to cacko:

Dacia Duster pickup czy Suzuki Jimny pickup?

W ogóle bracie jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno bardzo, ale to bardzo ważne pytanie:

Dacia Duster pickup, czy Suzuki Jimny pickup?

REKLAMA

A ty sobie odpowiedziałeś na to pytanie?

Cytat z filmu "Chłopaki nie płaczą"
Okładka: tomaszowiak.net/producenci

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA