REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Dacia Duster Pickup oficjalnie w rumuńskiej ofercie. Cena? Ponad 100 tys. zł

Dacia Duster Pickup wchodzi do stałej oferty rumuńskiego producenta. Można ją zamawiać od dziś. Ale nie u nas...

22.10.2020
6:50
Dacia Duster pickup
REKLAMA
REKLAMA

Zdaje się, że Renault wciąż traktuje Polskę jako jakiś gorszy fragment świata. Wczoraj usłyszeliśmy, że nie zamierza wprowadzać u nas elektrycznego Twingo. OK – to niewielkie zmartwienie, bo rządowy program dopłat działa na tyle znakomicie, że i tak mało kto byłby zainteresowany elektrycznym maluchem.

Renault Twingo Electric

Gorzej jednak, że Dacia nie będzie sprzedawać u nas swojego świętego Graala w wersji pickup!

Model ten właśnie pojawił się w na rumuńskiej stronie producenta i od dziś można składać na niego zamówienia. I nie mówimy o jakiejś serii limitowanej, a o regularnej produkcji.

Dacia Duster pickup

Takiej wersji Dustera jeszcze w ofercie nie było

Owszem, na zamówienie OMV zbudowano 500 egzemplarzy Dusterów Pickup pierwszej generacji, ale model ten nigdy nie trafił do salonów. Teraz ma się to zmienić – Dustera Pickupa przygotowanego przez firmę Romturingia w salonie Dacii będzie mógł kupić każdy.

Auto zbudowano na dostępnej również u nas wersji wyposażeniowej Comfort. Oznacza to, że ma 4 poduszki powietrzne, układy ABS i ESP oraz asystenta wjazdu na wzniesienie. Wersja pickup sprzedawana jest wyłącznie z karoserią w białym kolorze i na 16-calowych obręczach z lekkich stopów. W porównaniu ze zwykłym Dusterkiem, wersja Pickup jest o 19 mm krótsza i ma o 14 mm większy prześwit (224 mm).

Dacia Duster Pickup może mieć pod maską wyłącznie wysokoprężny silnik 1.5 dCi o mocy 115 KM i 260 Nm momentu obrotowego, zestawiony z sześciobiegową przekładnią manualną i napędem na wszystkie koła. Auto ma przejeżdżać 100 km zużywając średnio 4,9 l oleju napędowego (według normy NEDC).

Dacia Duster Pickup – ładowność

Według specyfikacji, paka Pickupa ma 1,65 m długości, i dokładnie metr szerokości między nadkolami. Jej objętość oszacowano na 1000 litrów, ale auta nie da się przekształcić w 1000-litrowe, jeżdżące jacuzzi, bo ładowność wynosi 500 kg.

Niestety, Dacia Duster Pickup to najdroższa odmiana tego modelu

Podczas gdy u nas Duster w topowej wersji Prestige, z tym samym 1.5 dCi i napędem na 4 koła kosztuje 79 900 zł, na Pickupa w Rumunii trzeba szykować 22 546 euro, a to jakieś 103 tys. zł. Czyli według nomenklatury przyjętej u nas w komentarzach, mowa o 1,6 DwP (Dustera w Prestiżu). Ale gdyby odliczyć VAT i dochodowy...

REKLAMA

Teraz czekamy tylko by rzutem na taśmę Dacia wprowadziła jeszcze do sprzedaży Dustera w wersji Oroch. Takie rumuńskie Subaru Baja - to by było coś!

Dacia Duster pickup
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA