REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Oto Corvette E-Ray. Jak Amerykanie coś zelektryfikują, to nie ma V8 we wsi

Corvette E-Ray ma być pierwszym krokiem w kierunku elektryczności dla amerykańskiej legendy, a jej zdjęcia właśnie wyciekły do sieci.

09.12.2022
15:31
chevrolet corvette e-ray zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Amerykanie chyba niezbyt dobrze rozumieją pojęcie elektryfikacji. Gdy pierwszy raz usłyszałem o Corvette E-Ray to obawiałem się, że pozbędą się kultowego silnika. Na szczęście zrobili to po swojemu w taki sposób, że nawet po wycieku konfiguratora nadal nie wiemy zbyt wiele o napędzie elektrycznym w tym samochodzie, ale za to wiemy, że silnik jest taki, jak powinien być.

Zdjęcia Corvette E-Ray wyciekły do sieci

Do fanów Corvette gwiazdka przyszła wcześniej w tym roku. Ktoś popełnił błąd i przez kilka godzin można było buszować po konfiguratorze nowego modelu. Użytkownicy pewnego forum podzielili się swoimi konfiguracjami. Parę z nich będzie stanowić ilustracje do tego artykułu.

corvette e-ray zdjęcia
Autor zdjęcia: użytkownik KK87
z forum https://www.midenginecorvetteforum.com/

Corvette E-Ray będzie miała silnik elektryczny, który ma napędzać przednią oś i V8, które swoją moc przekaże na tył. Do tej pory myślałem, że to będzie hybryda plug-in, ale na wizualizacjach nie ma żadnej klapki od ładowania. Na zastosowanie hybrydy wskazuje znajdujący się w kabinie przycisk włączający rekuperację. Pierwszy wniosek, który się nasuwa to to, że Chevrolet zrobił brzydki konfigurator na 20 proc. i nie chciało mu się tego poprawiać. Inna wersja jest taka, że to hybryda zamknięta. Trochę to dziwne, bo nie przypominam sobie takiego rozwiązania w Chevroletach. I jakoś tak dziwnie myśleć o sportowym samochodzie z napędem z Priusa. Jest jeszcze trzecia opcja, która również szokuje - własna konstrukcja Chevroleta, ale o niej wiemy tyle, że jest w planach i jej działanie opiera się na napędzie silnika elektrycznego poprzez silnik spalinowy. Pomyśleliście o nissanowskim e-Power, ale to zupełnie coś innego. Może będzie jak w lokomotywach typu diesel-electric?

Autor zdjęcia: użytkownik KK87
z forum https://www.midenginecorvetteforum.com/

Jaka to nie byłaby hybryda, wiemy jedno - będzie mocna i lepiej nie nastawiać się na pokonywanie olbrzymich dystansów na samym prądzie. Nowością są trzy kolory, które do tej pory nie występowały w Corvette, w tym jeden zielony, bo jak wiemy, nie ma samochodu zrównoważonego rozwoju bez możliwości wyboru zielonego koloru.

Autor zdjęcia: użytkownik KK87
z forum https://www.midenginecorvetteforum.com/
REKLAMA

W konfiguratorze znalazła się również data premiery

Corvette E-Ray wyjedzie na drogi latem przyszłego roku. Podoba mi się ta amerykańska elektryfikacja, taka niespecjalnie sensowna, ale za to z rykiem V8. Europejscy producenci powinni pomyśleć o tym samym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA