REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Ruszają zamówienia na Alfę Romeo Tonale. Jest też pierwsza europejska cena

Alfa Romeo Tonale zbliża się już coraz wyraźniej do momentu, kiedy przestanie być tylko i wyłącznie zapowiedzią, a stanie się realnym produktem, który zobaczymy na ulicach. Dziś wystartowały rezerwacje przedsprzedażowe, a wraz z nimi podana została cena, jaką przyjdzie zapłacić za edycję specjalną. 

22.03.2022
10:26
Alfa Romeo Tonale - ruszają zamówienia. Jest też cena limitowanej edycji
REKLAMA
REKLAMA

Niestety na razie nie ujawniono kompletnego cennika, w związku z czym nie znamy ceny modeli bazowych, ani też nie wiemy, ile przyjdzie zapłacić za akcesoria. Ale biorąc pod uwagę przeboje związane z debiutem tego modelu - to zawsze coś.

Alfa Romeo Tonale - cena wersji Edizione Speciale

Czyli wersji przygotowanej specjalnie na start rynkowej kariery tego modelu. I żeby nie przeciągać - według włoskiej oraz francuskiej strony Alfy Romeo, za takie auto zapłacimy co najmniej 39 000 euro, co daje nam w przeliczeniu na złotówki według dzisiejszego kursu nieco ponad 183 000 zł. Przy czym na razie rezerwacje są bezkosztowe i bez konsekwencji - nasze zamówienie zostanie przekazane do sprzedawcy, a umowa zostanie sfinalizowana w momencie, kiedy auta będą dostępne.

Co dostaniemy za równowartość ponad 180 000 zł? Pierwsi zainteresowani otrzymają Tonale z napędem 1.5 Hybrid o mocy 130 KM, z 7-stopniową przekładnią TCT. Na liście wyposażenia edycji specjalnej, poza odpowiednimi oznaczeniami, znajdą się m.in. 20-calowe felgi, matrycowe reflektory LED, przyciemniane tylne szyby, aluminiowe manetki zmiany biegów, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie, elektryczna klapa bagażnika, bezprzewodowy CarPlay i Android Auto, bezprzewodowa ładowarka, sportowa kierownica obszyta skórą, adaptacyjny tempomat, system kamer 360 stopni i układ rozpoznawania znaków drogowych.

Zapewne do tego dojdą jeszcze inne opcje, za które trzeba będzie dopłacić. Skromne informacje na stronie przedsprzedaży sugerują np. że te 39 000 euro to cena za auto z lakierem w kolorze czerwonym, więc pewnie pozostałe (całe trzy) będą już wymagać sięgnięcia głębiej do portfela.

Poza tym można jednak przyjąć, że Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale będzie raczej wyposażona raczej w okolicach wyższych wersji, więc nie ma co się obawiać, że 180 000 zł będzie kosztował każdy egzemplarz.

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale pojawi się też w drugiej wersji silnikowej.

REKLAMA

Z hybrydą o mocy 160 KM. Niestety w tej chwili włoska strona marki informuje, że o ile Tonale 130 KM można rezerwować już teraz, o tyle mocniejsza odmiana będzie dostępna dopiero od maja tego roku.

Czekamy w takim razie na pełny cennik - najlepiej w złotówkach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA