REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Volkswagen Comfort Coupe w uterenowionej wersji kombi. Czekaj, ale jak to

VW CC Shooting Brake to miks wszystkiego: czterodrzwiowego coupe z kombi i autem, które ma potrafić cokolwiek w terenie

24.08.2020
10:12
VW CC Shooting Brake to uterenowiony Arteon dla Chin
REKLAMA
REKLAMA

Trudno w to uwierzyć, ale ktoś w Volkswagenie kiedyś stwierdził, że Passat B6 może nie być wystarczająco prestiżowy i trzeba przygotować jego lepszą wersję. Wzięto więc płytę podłogową B-szóstki i zbudowano na niej auto dłuższe, szersze, niższe i zaprezentowano światu jako Passata CC.

VW Passat CC

Nie wiedzieć czemu, lansowano go jako czterodrzwiowe coupe.

CC to skrót od Comfort Coupe, a podczas prezentacji podkreślano elegancki design i sportowe właściwości jezdne tego auta. Czy właściwości jezdne faktycznie miały coś wspólnego ze sportem – można by dyskutować, ale zwykły Passat przy CC wyglądał jak biedniejszy krewny. Szczególnie, że w CC można było mieć silnik o pojemności nawet 3,6 litra i to w CC debiutowało siedmiobiegowe DSG. Media przyklasnęły, że to pierwsze w historii czterodrzwiowe coupe (pewnie zapomnieli o Maździe 323F) i wszyscy byli zadowoleni.

Żeby jeszcze bardziej odróżnić CC od Passata Volkswagen przechrzcił go na Arteona.

I znowu – elegancka sylwetka, mocne silniki, bogate wyposażenie – żeby było inaczej, bardziej luksusowo niż w Passacie.

A potem komuś się odwidziało i dziś Arteon znowu zmierza w kierunku Passata.

Z modelu przeobrażono go w rodzinę modelową. Aktualnie można go kupić nie tylko jako liftbacka fastbacka z tyłem w stylu coupe, pod nazwą Gran Turismo, ale i jako Shooting Brake. Nie mylić z sedanem i kombi – takie to można sobie kupić Passaty.

W Chinach wprowadzono właśnie do sprzedaży jeszcze jego wersję uterenowioną, ale oczywiście nie nazywa się ona Alltrack, jak uterenowiony Golf, czy Passat, ale CC Travel Edition. Comfort Coupe Travel Edition sprzedawane jako uterenowione kombi. Powstałe z myślą o tych, którzy chcą się wyróżnić z tłumu posiadaczy SUV-ów. Nie ma to jak klarowna gama modelowa.

Kiedyś był więc Passat CC – inna, lepsza wersja Passata.

REKLAMA

Był tak bardzo inny, że przestał się nazywać Passat. Potem do lepszego sedana czterodrzwiowego coupe, dołączyła lepsza wersja kombi. A teraz zamiast uterenowionego kombi szczęśliwcy mogą wybrać lepsze uterenowione kombi sprzedawane jako CC Travel Edition.

Co gorsza, brytyjski Autocar powołując się na swoje insiderskie źródła w VW twierdzi, że w 2023 r. zobaczymy kolejną generację zwykłego Passata, który będzie większy, bardziej fancy i bardziej premium. Czyli taki, jak kiedyś miał być Passat CC. Ciekawe, czy będzie się nazywał Arteon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA