REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Okradli sklep i uciekli Teslą. Policja złapała ich przy ładowarce 15 km dalej

Ucieczka złodziei rozładowaną Teslą to najlepsza rzecz, jaką przeczytałem w internecie w tym roku, a jest dopiero początek marca. Graj w głupie gry i wygrywaj głupie nagrody.

07.03.2023
18:38
tanie używane samochody elektryczne
REKLAMA
REKLAMA

W końcu musiało do tego dojść. Można powiedzieć, że życie dogoniło memy, bo wielokrotnie widziałem obrazki, które pokazywały pościgi policyjne ery samochodów elektrycznych. Jednak w nich to zazwyczaj policyjny radiowóz rozładowywał się, zanim dogonił przestępców. Tymczasem rzeczywistość okazała się naprawdę nieprzewidywalna. Z góry chciałbym przeprosić czytelników za wyjątkowo niski poziom tego wpisu, ale po przeczytaniu informacji z miasteczka Bufford w Georgii ciągle leżę na podłodze i turlam się ze śmiechu.

Ucieczka złodziei rozładowaną Teslą to wyjątkowo głupi pomysł

Wyję ze śmiechu. Ale dobra, parę wdechów i jedziemy. Policja hrabstwa Gwinnett pochwaliła się spektakularnym złapaniem złodziei, którzy napadli na jeden ze sklepów w miasteczku Bufford.

Świadkowie zgłosili policji, że dwaj złodzieje z bronią w ręku napadli na sklep z elektroniką. Wynieśli stamtąd kilka konsol do gier i szczoteczek elektrycznych o łącznej wartości 8000 dol. Świadkowie zapamiętali nietypowy model pojazdu użytego do ucieczki. Była to Tesla Model X. Policjanci zaczęli przeczesywać miasteczko i wpadli na trop złodziei w kilkanaście minut po ucieczce.

ucieczka złodziei rozładowaną teslą
Tym nie uciekamy

Zatrzymali się na ładowanie pojazdu

Nie mogę przestać się śmiać jak obłąkany. Złodzieje ujechali całe 15 kilometrów i musieli się naładować, żeby móc dalej uciekać. Policjanci zauważyli podejrzaną Teslę przy ładowarce. Tak wyglądała trasa ucieczki według Map Google:

ucieczka złodziei rozładowaną teslą

Niestety nie wiadomo, czy Tesla należała do przestępców, czy ukradli ją wcześniej z ulicy. Jeżeli to drugie, to muszę im pogratulować sprytu. Mel Brooks by tego nie wymyślił. W samochodzie oprócz łupu znaleziono sporo marihuany i kilka sztuk broni. Teraz złodzieje mają czas na szybką naukę, że nie można wyruszać w trasę samochodem elektrycznym bez odpowiedniego przygotowania. Gdyby tylko czytali nasz portal, to wiedzieliby, że życie z samochodem elektrycznym to nie przelewki.

Do katalogu rzeczy, których nie powinien robić przestępca właśnie doszła kolejna

Katalog jest prosty - nie rozmawiaj z policją, nie przychodź na strzelaninę z nożem, nie drażnij policjantów, nie daj się złapać. Najwidoczniej teraz trzeba dodać kolejną - nie planuj napadów na sklepy przy użyciu samochodów elektrycznych. Ale jeżeli życie zmusza cię do takich drastycznych wyborów, to go przynajmniej wcześniej naładuj do pełna. Oszczędzisz sobie wstydu w więzieniu.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA