REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

To rodzinne kombi pojechało ponad 320 km/h. W nim dzieci nie spóźnią się do szkoły

BMW Alpina B5 Touring to nie jest zwykłe kombi. To wyjątkowe, ręcznie montowane dzieło sztuki motoryzacyjnej pochodzące od najlepszego tunera marki BMW, który już niedługo stanie się częścią koncernu.

25.06.2023
13:43
BMW Alpina B5 Touring
REKLAMA
REKLAMA

Podobno wraz z nadchodzącą nową generacja BMW powróci model M5 Touring. To jednak pieśń przyszłości. Fani kombi, którzy nie chcą tyle czekać, powinni zainteresować się wspaniałym modelem Alpina B5 Touring. To jeden z nielicznych samochodów spełniających dosłownie wszystkie wymagania. Jedyny wyjątek to jazda w terenie, tego Alpina B5 Touring zrobić dobrze nie umie, ale we wszystkim innym jest wspaniała. Jest praktyczna i przestronna jak kombi segmentu E oraz mocna i wyjątkowa jak supersamochód. Na dodatek robi to wszystko ze skromnością.

Alpina B5 Touring jest niczym para pożądanych sneakerów

Weźmy takie Jordany RETRO I X TRAVIS SCOTT. Dla jednych to zwykłe adidasy, a dla innych to Święty Graal warty kilkanaście tys. zł. I tak samo jest z Alpiną - kto wie, ten wie. Teraz popularność B-piatki może odrobinę wzrosnąć, ponieważ w sieci pojawił się film, jak pędzi 322 km/h. O tak - rodzinne kombi pokonuje magiczną barierę 200 mil na godzinę.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dokonań Alpiny. Chodzi o to jak stabilnie zachowuje się podczas przejazdów z bardzo dużymi prędkościami. To niesamowite, że 5 osób i pies może wygodnie gnać ponad 300 km/h.

Co pod maską?

Bestia z Buchloe ma pod maską podwójnie doładowany 4,4-litrowy silnik V8. Ta jednostka spokrewniona jest z silnikiem od M5, ale poddana została specjalnemu traktowaniu przez inżynierów z Buchloe. Jej moc to 621 KM, co ma zapewnić prędkość maksymalną na poziomie 323 km/h. Redakcja AutoTopNL sprawdziła, czy tak jest naprawdę - na nagraniu widać jak zielona linia wskazująca prędkość wspina się coraz wyżej po niebieskiej tarczy prędkościomierza i ostatecznie pokazuje magiczne 322 km/h, czyli równe 200 mp/h. Niech mi ktoś spróbuje powiedzieć, że to nie robi wrażenia.

BMW Alpina B5 Touring

Co ciekawe obecnie B5 Touring nie jest już oferowana przez Alpinę. Teraz klienci mogą kupić limitowany do 250 sztuk model B5 GT Touring o mocy podniesionej do 634 KM. GT jest jeszcze szybsza i podobno pojedzie 328 km/h (330 km/h sedan). Gdyby ktoś pytał o przyśpieszenie to pojazd „robi setkę” w 3,2 sek.

Jest też wersja dla rozsądnych

Alpina ma w ofercie jeszcze model dla bardziej rozsądnych ojców, którzy nie spóźniają się tak często. Jest to wysokoprężna D5 S Touring z 408-konnym silnikiem. Wersja na ropę rozpędza się do setki w 4,4 sek., a jej prędkość maksymalna to „jedyne" 283 km/h.

REKLAMA

Czytaj dalej:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA