REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Tesla przetrzymała pieniądze klientów, teraz je odda, bo żadnego Cybertrucka nie będzie

Oto pomysł na biznes: weź od kogoś sto dolców, oddaj mu za 3 lata, kiedy jest już warte 75. W międzyczasie nie wyprodukuj ani jednego samochodu.

21.07.2022
19:10
Tesla cybertruck termin produkcji
REKLAMA
REKLAMA

Może czas powiedzieć to wprost: Tesla Cybertruck to scam.

TESLA CYBERTRUCK TO SCAM

W 2019 r. zebrano 1,2 mln zamówień na ten pojazd, a każde złożenie zamówienia wiązało się z wpłatą 100 dolarów. Łatwo obliczyć, że tym sposobem udało się szybko zebrać 120 milionów dolarów, sumę dość niebagatelną. Od tego czasu trwa nieustający festiwal przesuwania daty rozpoczęcia produkcji Cybertrucka. Wiadomo, pandemia, wojna, półprzewodniki, kryzys klimatyczny – wszystko to są bardzo istotne powody, dla których nie da się rozpocząć produkcji Cybertrucka. W międzyczasie rozpoczęła się produkcja innych elektrycznych pickupów, jak Ford F150 Lightning, ale to zupełnie inna sytuacja. Z Cybertruckiem musicie jeszcze trochę poczekać.

Niestety, Elon Musk się wygadał

Dziwi mnie czemu ten najbogatszy człowiek w Układzie Słonecznym nie może trzymać mordy na kłódkę. Przecież wszyscy wiedzą, że jak Elon coś mówi, to znaczy że będzie odwrotnie. To taki Sasin wielkiego biznesu. Niestety, palnął wczoraj, że Tesla Cybertruck trafi do klientów w połowie przyszłego roku. A nie, czekajcie, on powiedział że MA NADZIEJĘ, że tak się zdarzy. Czyli już wiemy, że są w totalnie ciemnym końcu tunelu z tym projektem. Mam nawet taką prywatną grę, jak unieważnić każde zdanie i sprawić żeby było bzdurą: trzeba na początku dodać „Elon Musk mówi”. Elon Musk mówi, że polecimy załogowo na Marsa – bez szans. Elon Musk mówi, że technologia rozwiąże nasze problemy - aha. Elon Musk mówi, że tunele pod miastami dla samochodów to przyszłość komunikacji. Elon Musk mówi, że Tesla Cybertruck wkrótce trafi do produkcji...

Australijski oddział Tesli powiedział, że zacznie oddawać pieniądze

Australia to trzeci co do wielkości „klient” na Cybertrucka. Ponad 3% zamówień pochodziło właśnie z kraju kangurów. W maju 2022 Tesla Cybertruck zniknęła z australijskiej strony Tesli, teraz oficjalnie przyznano że jej nie będzie i że można wystąpić o zwrot zaliczki. Nie, nie to żeby mieli zwrócić automatycznie na konto z którego przyszło i to powiększone o inflację. A gdzie tam. Musisz się zwrócić, oni rozpatrzą i oddadzą. Pewnie jeszcze potrącą opłatę manipulacyjną.

Pozostaje zapytać, po co jest ten miś

REKLAMA

Nikt nie wie, więc nie musisz się obawiać że ktoś zapyta. Tesla Cybertruck była świeżynką w 2019 r., ale zdążyła zostać wyprzedzona przez konkurentów marki Rivian i Ford. W tej chwili to już stara nowość, która może zainteresować tylko tych, którym trzeba oddać pieniądze. Jeśli ktoś już zapomniał o swoich stu dolcach, to Elon Musk wygrał. I tak się zostaje bogatym człowiekiem, goląc frajerów, a nie produkując samochody. Inni producenci mogliby się uczyć od Tesli – sprzedała zero aut, zarobiła 120 baniek. Trochę z tego trzeba będzie oddać, ale pieniądze posłużyły już do zainwestowania w działalność bieżącą. Tak w ogóle, to niedługo wypuszczę nowego, fajnego ebooka, kto dziś zapłaci mi 5 zeta, ten dostanie go pierwszy!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA