REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Wiara w ludzkość utracona. Zrobił teledysk ze śmiertelnego wypadku RS 6 i obejrzało go ponad 2 mln ludzi

To nie nie jest clickbait, niestety. Chciałbym, ale to prawda. Pewien YouTuber stworzył teledysk z wypadku samochodowego. Do nieswojej piosenki podłożył drastyczne nagrania ze śmiertelnego zdarzenia z udziałem Audi RS 6 w Niemczech. Klip obejrzało ponad 2 mln ludzi.

07.02.2024
12:10
teledysk z wypadku
REKLAMA
REKLAMA

Z góry pragnę wyjaśnić, że mam dylemat. Nie chcę promować tego, co pokazuję. jednak żeby wyrazić swoją opinię na ten temat, muszę pokazać materiał. Tylko i wyłącznie dlatego w tekście jest odnośnik do YouTube. Chyba wolałbym, żebyście w niego nie klikali, ale inaczej nie zrozumiecie, z jaką patologia mamy tutaj do czynienia. Oto nagranie:

YouTuber o nazwie xTyraanns opublikował w 2023 r. na swoim kanale własny teledysk do elektronicznej muzyki zespołu Crystal Castles. Przypadkiem trafiłem na nagranie pt. Crystal Castles - KEROSENE (Audi RS6 300KM_H Crash) i po kliknięciu w wideo oniemiałem. To nie jest melancholijna piosenka w stylu Wish You Were Here okraszona zdjęciami z tragedii w hołdzie umarłemu kierowcy. To połamany beat nadający się na afterparty z dodanym elementem gore.

Teledysk z wypadku powinien zostać usunięty

Publikator (bo nie jest to autor ani muzyki, ani materiałów wideo) użył nagrań zrobionych na miejscu śmiertelnego wypadku z 2019. Audi RS 6 uderzyło przy dużej prędkości w maszt konstrukcji informującej o wypadkach na autostradzie A81 w okolicach Mundelsheim. Na miejscu zginął 68-latek, który prowadził. Prasa w tamtym czasie pisała, że TIR zmieniał pas i nieoczekiwanie pojawił się na drodze rozpędzonego Audi. Kierowca nie miał czasu na odpowiednią reakcję, uderzył w tył ciężarówki, stracił panowanie nad pojazdem i z impetem rozbił się o maszt. Uderzenie było tak silne, że dosłownie rozerwało pojazd. W opisie nie ma mowy o przekroczeniu prędkości - prawdopodobnie na tym odcinku nie było ograniczenia.

Czy powyższy opis brzmi jak dobry materiał na teledysk?

To patologiczny brak szacunku do ludzkiego życia i do tragedii, która spotkała tego człowieka. Oczywiście - wciskając pedał gazu do podłogi należy zdawać sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji swoich czynów, ale przepisy nie zostały złamane i człowiek stracił życie. Na dodatek uderzył w maszt konstrukcji zbudowanej do informowania na temat wypadków.

Najbardziej szokujący jest sukces tego teledysku

REKLAMA

Na koniec dochodzimy do sedna, najgorszego faktu dotyczącego tej makabrycznej pozycji na YouTube. Film został wyświetlony przez ostatnie 5 miesięcy ponad 2 mln razy. Jeżeli ktoś myśli, że ludzie kliknęli ten materiał stricte dla muzyki i nie obchodziła ich część wizualna, to jest w błędzie. Pod nagraniem jest na chwilę obecną 2350 komentarzy i przynajmniej te, które przeczytałem, wszystkie odnoszą się do wypadku - ani jeden do muzyki.

Na szczęście YouTuber nie uznał swojego dzieła za początek serii - na jego nie zauważyłem podobnych treści.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA