REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Super Bi w matni półprzewodników. Bierz Octę, bo szybko się nie wyzwoli

Nie można zamawiać Skody Superb. Popularny Super Bi to kolejna ofiara kryzysu półprzewodnikowego.

15.12.2021
13:06
skoda superb czas oczekiwania
REKLAMA
REKLAMA

Z pewnym takim lękiem odkryliśmy, że Skoda Superb straciła swój konfigurator na internetowej stronie czeskiej marki. Co oznacza, że nie można zamawiać do produkcji modelu często zwanego w Polsce Super Bi (błędnie, żeby nie było wątpliwości). Do dyspozycji pozostały tylko nieliczne egzemplarze już wyprodukowane. I to byłoby trochę smutne, bo jak to tak, bez Super Bi, czy wszystko już zagarną SUV-y? I jaki samochód będzie miał teraz najwięcej miejsca z tyłu?

Powinien być tu, po Kodiaqu

Skoda Superb - dostępność

Zasięgnęliśmy języka gdzie się dało i już wiemy, że Superba nie ma tylko chwilowo. Powróci do nas, ale w innej konfiguracji. Przyczyną takie stanu rzeczy jest kryzys w branży półprzewodników. To znaczy sama branża chyba ma się dobrze, bo wszyscy walą do producentów drzwiami i oknami, a to inne, uzależnione od nich branże, mają się źle. W każdym razie, półprzewodników dla Suberba brakuje.

Dla innych już nie tak bardzo. Pisaliśmy już o tym, że producenci mogą żonglować tym, na co spożytkują swe półprzewodniki. Docierały już do nas głosy, że czas oczekiwania na nową Skodę Superb wydłużał się do nieskończoności, bo tym jest rok czasu dla osoby, która czeka na nowy samochód. Odpadały też kolejne opcje wyposażenia, które można było zamawiać. Taki los miał spotykać ceniony system audio Canton. Jednocześnie można było zamówić Skodę Kodiaq bez takich ograniczeń, mogła być na wypasie.

skoda superb czas oczekiwania
A Mikołajowi tak się z tyłu podobało

Lepiej wziąć Skodę Kodiaq lub Octavię

Taka kolej rzecz wynika też ze świeżo uzyskanych informacji. Lepszym wyborem jest obecnie Skoda Kodiaq lub Octavia, jeśli ktoś chciałby zamówić do produkcji sztukę dobrze wyposażoną. Tutaj okres oczekiwania jest znacznie krótszy, czyli kilkumiesięczny. Któreś modele musiały otrzymać priorytet.

Nie wiadomo też, jak dokładnie będzie skonfigurowany Superb, który powróci wraz z możliwością składania zamówień. Na pewno dostępne opcje się zmienią, by nie wydłużać niepotrzebnie okresów oczekiwania. Może wydarzyć się tak, że na jakiś czas znikną np. matrycowe reflektory. I to właśnie przez zbyt długi czas oczekiwania na modele w dotychczasowej, bogatszej specyfikacji, Skoda Superb opuściła konfigurator. Ale ma wrócić, być może nawet jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy Skodę Super Be z powrotem do konfiguratora. Tak niewiele zbliżonych kształtem nadwozi (choć to nie sedan) nam pozostało.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA