REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Renault szykuje nowego Scenica. Oto jak może wyglądać

Czy będzie nowe Renault Scenic? Ten świetny minivan? Nowy Scenic – tak, będzie, ale minivan – w żadnym wypadku.  

06.07.2022
17:00
Nowe Renault Scenic
REKLAMA
REKLAMA

Gdy w 1996 r. Scenic zadebiutował na rynku jeszcze jako odmiana modelu Mégane, z miejsca podbił serca europejskich rodzin. Przestronne nadwozie, przy zachowaniu kompaktowych wymiarów – dokładnie tego potrzebowali wtedy nabywcy. Sukces tego minivana spowodował, że konkurenci gorączkowo zaczęli tworzyć własne jego wersje. W kolejnych latach pojawiły się więc takie samochody jak Nissan Almera Tino, Opel Zafira czy Citroen Xsara Picasso.

To było jednak prawie ćwierć wieku temu, od tego czasu wiele się zmieniło

Zmieniło się np. to, że dziś mało kto ekscytuje się minivanami, nawet jeśli są uterenowione, jak Scenic RX4.

Dzisiaj trzeba sprzedawać SUV-y, więc Scenica nie ma w gamie francuskiego producenta. Dzielnie zastępuje go Captur i Arkana, choć trudno uznać je za równie uniwersalne pojazdy. Ale urody odmówić im nie sposób.

Renault nie postawiło kreski na modelu Scenic

Caradisiac donosi, że nowa generacja modelu pojawi się w 2024 r. i oczywiście będzie SUV-em. Czy w gamie Renault jest miejsce na kolejny model tego typu? Oczywiście, jego obecność będzie jak najbardziej usprawiedliwiona, bo Scenic pójdzie śladem crossoverowatowego Mégane i będzie wyłącznie elektryczny.

Według francuskich mediów nowy Scenic powstanie na tej samej platformie, będzie miał ok. 4,5 metra długości, a osie ma dzielić aż 2,83 metra, co zapowiada bardzo przestronne wnętrze. Auto ma korzystać z tych samych rozwiązań co mégane, czyli 150-, lub 220-konnej jednostki elektrycznej i akumulatorów o pojemności 60 lub 90 kWh. Będzie powstawać w fabryce Douai, tam gdzie buduje się Mégane E-Tech i gdzie niebawem ma być produkowane także kolejne, elektryczne Renault 5.

Jak będzie wyglądać nowe Renault Scenic?

Tego tak do końca nie wiemy, ale powstało kilka grafik, które mogą służyć za podpowiedź:

REKLAMA

Każda z nich w mniejszym lub większym stopniu sugeruje, że możemy się spodziewać debiutu samochodu bardzo podobnego do elektrycznego Mégane, ale zawieszonego jeszcze wyżej i wyraźnie od niego większego. I byłby to świetny kierunek, bo elektryczny kompakt francuskiej marki prezentuje się świetnie. Co prawda Mikołaj miał z nim pewne przygody, ale to nic, czym na dłuższą metę warto by się przejmować. Prawda?

Renault Scenic E-Tech
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA