REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Renault Austral pokazane na szkicu. To Megane E-Tech dla tych, którzy nie mają gniazdka na dworze

Następca Renault Kadjara zbliża się do oficjalnego debiutu wielkimi krokami. Coraz lepiej wiemy, jak będzie wyglądał Austral. Podpowiem: dobrze.

23.02.2022
12:00
renault austral
REKLAMA
REKLAMA

"Szkoda, że nowe Megane będzie tylko elektryczne" - usłyszałem od kilku osób, gdy opowiedziałem im o moich wrażeniach z jazdy najnowszym modelem Renault. Rzeczywiście, ten samochód doskonale wygląda, dobrze jeździ i ma funkcjonalne, ciekawie zaprojektowane wnętrze (choć z nadmiarem manetek za kierownicą). Ci, którzy nie mają garażu z ładowarką (czyli większość ludzi, których znam) i dla których w związku z tym zakup auta elektrycznego nie ma jeszcze sensu, mogą żałować.

Na szczęście niedługo pojawi się Renault Austral

To następca Kadjara. Będzie więc SUV-em, choć Megane E-Tech też się nim trochę stało. Co ważne, Austral pozostanie samochodem spalinowym. Otrzyma prawdopodobnie silnik benzynowy 1.3 i 1.2 TCe - obydwa z systemem miękkiej hybrydy. Dostanie też pewnie zwykłą hybrydę. Nie będzie diesli, ale chyba w 2022 roku mało kto za nimi zapłacze.

REKLAMA
renault austral

Jak będzie wyglądać Renault Austral? Oficjalna premiera tego modelu odbędzie się 8 marca, ale Francuzi podsycają zainteresowanie, pokazując różne wycinki, fragmenty i zdjęcia zamaskowanego wozu. Teraz pokazali Australa w całej okazałości, tyle że narysowanego. Co można wywnioskować z tego obrazka? Przede wszystkim to, że następca Kadjara będzie wyglądać bardzo, ale to bardzo podobnie do wspomnianego Megane E-Tech. Komu podoba się kompakt, ale nie chce auta elektrycznego, będzie mógł popędzić do salonu po SUV-a. Czyli w Renault dobrze kombinują.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA