REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki /
  3. Przegląd rynku

Oto Porsc-wagen, czyli trochę Porsche, trochę Volkswagen i trochę traktor

Porsc-wagen ryje zwoje mózgowe, bo to jednocześnie Porsche, Volkswagen, a do tego jeszcze traktor. Co tu się wydarzyło?

21.11.2022
12:00
porsche traktor volkswagen
REKLAMA
REKLAMA

Nie będę na siłę przedłużał, bo po tym, co zobaczyłem mój mózg i tak nie nadaje się do pisania rozbudowanych wstępów. Zawsze marzyłeś o tylnonapędowym Porsche, a śnieg spotęgował to pragnienie? Chciałbyś sobie polatać po błocie, ale sprawdziłeś ceny Porsche 911 Dakar i doszedłeś do wniosku, że nie no, tyle to nie? To los się do właśnie do ciebie uśmiechnął, bo za ułamek ceny 911 Dakar możesz mieć prawdziwe terenowe Porsche i do tego chłodzone powietrzem. I Volkswagena. I traktor też. Wszystko dzięki temu ogłoszeniu.

porsche traktor volkswagen

Porsc-wagen to zmiksowane Porsche, Volkswagen i traktor. Nie ma żadnego sensu, ale jest wspaniały

Podstawą do zbudowania tego pojazdu był traktor Porsche Standard Star 219 - kultowy ciągnik rolniczy z Zuffenhausen. Pod maską znajduję dwucylindrowy silnik diesla o pojemności 1,6 l i mocy 25 KM. Dwa cylindry, chłodzone powietrzem dodajmy. Tak brzmi klasyczne Porsche:

I taki ciągnik zintegrowano z maską, błotnikami i szybą czołowa pochodząca z Volkswagena Garbusa kawałkiem deski rozdzielczej oraz z tylną klapą. Połączenie przyciąga wzrok, bo nie ma żadnego sensu. Na uwagę zasługuje to, że zdemontowano siedzenie kierowcy, a na jego miejsce wstawiono tylną kanapę, na której zmieszczą się dwie osoby. Idealne cabrio na romantyczny wypad.

Całość wypieszczono, wymalowano i teraz świeci się z daleka. Moim ulubionym akcentem są chromowane felgi. Idealnie pasują do czerwonego lakieru.

Autor ogłoszenia twierdzi, że to kopia rzeczywistego projektu Porsche

Porsc-wagen miał powstać jako ciekawostka na targi Auto Messe w Osace w 1994 r. Niestety szukałem i nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Być może to ściema, a może to była ozdoba jakiejś tajnej wystawy dla wyrafinowanych kolekcjonerów. Nie wiem, ale podoba mi się ten projekt. Nie ma żadnego sensu, ale za to jest brzydki i się wyróżnia.

A jak już jesteśmy przy traktorach Porsche, to nie mogło zabraknąć tej reklamy

REKLAMA

Idę teraz obejrzeć stare dobre reklamy Porsche. Już takich nie robią.

Zdjęcia użyte w tekście pochodzą z ogłoszenia na catawiki.com 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA